Anasayfa >

Ulaşım Projeleri >

Menemen Aliağa Çandarlı Otoyolu’nun Yol Haritası Belirlendi

Menemen Aliağa Çandarlı Otoyolu’nun Yol Haritası Belirlendi

16 Haziran 2017 Cuma, 09:17:52
Menemen Aliağa Çandarlı Otoyolu’nun Yol Haritası Belirlendi
Menemen Aliağa Çandarlı Otoyolu projesine ilişkin başbakanlık genelgesi yayınlandı. Böylelikle projenin yol haritası da belirlendi…

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ

Menemen Aliağa Çandarlı Otoyolu projesi ile ilgili 2017/10 sayılı başbakanlık genelgesi yayınlandı. İlgili genelge Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girdi. Böylelikle Menemen Aliağa Çandarlı Otoyolu projesinin yol haritası da netleşti.


Buna göre;
1.    Proje kapsamında yapılacak kamulaştırmalar için gerekli olacak ödeneklerin serbest bırakma işlemleri işlerin gecikmesine meydan vermeyecek şekilde yapılacak, yılı ödeneklerinin tamamının ilk 3 ayda serbest bırakılması sağlanacak.

2.    Proje güzergahında yapılması gereken imar planı ve değişiklikleri, ilgili idarelerce 6001 sayılı karayolları genel müdürlüğünün teşkilat ve görevleri hakkında kanunun 19. Maddesinde belirtilen azami sürelerin sonu beklenilmeksizin en kısa sürede netilendirilecek.


3.    Proje güzergahında yapılması gereken imar planı çalışmaları ve bu çalışmalara altlık teşkil edecek halihazır haritaların üretimi, kıyı kenar çizgisinin tespiti, imar planına esse jeolojik ve jeoteknik etüt raporlarının hazırlanması veya onaylanmasına ilişkin her türlü iş ve işlemler, ilgili kamu ve kuruluşlarca en kısa zamanda sonuçlanacak.

4.    Proje güzergahında bulunan su, kanalizasyon, doğalgaz ve petrol boru hatları ile elektrik, haberleşme hatları ve tesislerinin güzergah dışına taşınması sırasında bunlara ilişkin KGM ilgili birimleri tarafından talep edilecek izin, onay, kabul gibi iş ve işlemler, ilgili kuruluşlar tarafından geciktirmeksizin yerine getirilecek.

GENELGENİN TAM METNİ İÇİN TIKLAYINIZ

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER