Anasayfa >

Ulaşım Projeleri >

3.Havalimanı’na 54 Kilometrelik Güvenlik! 5 Bin Güvenlikçi Alınacak!

3.Havalimanı’na 54 Kilometrelik Güvenlik! 5 Bin Güvenlikçi Alınacak!

14 Haziran 2017 Çarşamba, 10:33:04
  3.Havalimanı’na 54 Kilometrelik Güvenlik! 5 Bin Güvenlikçi Alınacak!
Yüzde 52,5’ tamamlanan 3.Havalimanı’na 54 kilometrelik güvenlik çemberi yapılacak.Proje bu özelliği ile de dünyanın en büyüğü olacak..

İstanbul yeni havalimanında çalışmalar tam gaz devam ediyor. Yüzde 52,5’ tamamlanan dev proje tamamlandığında dünyanın büyüğü olacak.


54 KİLOMETRELİK GÜVENLİK ÇEMBERİ
3.Havalimanı için Ataşehir-Beylikdüzü arasındaki mesafe kadar yani 54 kilometre uzunluğunda güvenlik çemberi yapılacak. 3. Havalimanı 54 kilometrelik güvenlik çemberi ile de dünyanın en büyüğü olacak.


5 BİN GÜVENLİKÇİ ALINACAK
Projede güvenlik çemberinin aydınlatma sensörlü olması bekleniyor. Tamamlandığında yan sektörlerle birlikte 225 bin kişiye istihdam sağlayacak olan havalimanında 4 - 5 bin arasında özel güvenlikçi alımı da yapılacak.

Güvenlik tedbir ve tertiplerinin geliştirilmesi ve uygulanması adına İstanbul Yeni Havalimanı'nın ilk güvenlik komisyonu toplantısı da geçtiğimiz ay yapıldı. Atatürk Havalimanı Mülki İdare Amiri Mehmet Ali Ulutaş'ın başkanlık ettiği komisyonda gümrük, emniyet, sağlık üyeleri ile İGA yetkilileri katıldı. Bu kapsamda yeni oluşturulan İstanbul Yeni Havalimanı Güvenlik Komisyonu ve Eğitim Araştırma Denetleme Birimi (EADB) de çalışmalarına başladı.

HAVALİMANI GÜVENLİĞİNİN NASIL OLACAĞINI ONLAR BELİRLİYOR
Havalimanı Güvenlik Komisyonu, havaalanı güvenlik talimatlarının, havaalanında bulunan kuruluşlarca uygulanmasını ve bunlar tarafından alınan özel tedbirleri gözetim ve kontrol altında tutuyor. Havaalanının mevcut hayati teçhizat ve tesisleri de dahil olmak üzere hassas noktalarını tespit ediyor ve güvenlik yönünden inceliyor.


150 MİLYON KAPASİTALİ
Haziran 2014’de temeli atılan 3.Havalimanı tamamlandığında 150 milyon kapasiteye ile hizmet verecek.  4 etaptan oluşacak olan proje dünyanın en büyük havalimanı olacak. İnşaat çalışmalarının yüzde 52,5’ i tamamlanan projenin ilk etap bittiğinde yılda 90 milyon yolcu kapasitesine sahip olacak.SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER