Anasayfa >

Ulaşım Projeleri >

İstanbul’da 11 Yeni Teleferik Hattı Yolda

İstanbul’da 11 Yeni Teleferik Hattı Yolda

31 Mayıs 2017 Çarşamba, 16:02:28
İstanbul’da 11 Yeni Teleferik Hattı Yolda
İstanbul’da 25,2 kilometre uzunluğunda 11 yeni teleferik projesi planlanıyor. İstanbul teleferik projeleri ve İstanbul teleferik güzergahı haberimizde….

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ


EYÜP PİYER LOTİ MİNİATÜRK TELEFERİK HATTI
2019’da hizmete açılması planlanan Eyüp Piyer Loti Miniatürk teleferik hattı 2 kilometre hat üzerinde 3 istasyondan oluşuyor. Tamamlandığında Eyüp’ten Miniatürk’e ulaşımı 6,5 dakikaya indirecek olan Eyüp Miniatürk teleferik hattı güzergahı şöyle;
•    Eyüp
•    Peyer Loti
•    Miniatürk

SULTANBEYLİ GÖLET AYDOS TELEFERİK HATTI
Sultanbeyli Gölet Aydos teleferik hattı 1,8 kilometre hat üzerinde 2 istasyondan oluşuyor. Hattın bir ayağı Sultanbeyli Gölet’te bir diğer ayağı ise Aydos Kalesi’nde bulunuyor. Sultanbeyli Aydos teleferik hattı tamanlandığında ulaşım 6 dakikaya inecek.

BEYKOZ SULTANİYE PARKI –KARLITEPE TELEFERİK HATTI
Beykoz Sultaniye Parkı Karlıktepe teleferik hattı 1,5 kilometre hat üzerinde iki istasyondan oluşuyor. İstasyonlardan biri Sultaniye’de bir diğeri ise Karlıktepe’de bulunuyor. Hat hizmete açıldığında ulaşım 5 dakikaya inecek.


BEYKOZ ÇAYIRI-HZ.YUŞA TEPESİ TELEFERİK HATTI
Beykoz Çayırı-Hz. Yuşa Tepesi teleferik hattı 2019’da hizmete açılması planlanıyor.  2,5 kilometre hat uzunluğana sahip olan hattın iki istasyonu bulunuyor. İstasyonlardan biri Yuşa Tepe’sinde diğeri ise Çayırbaşı’nda yer alıyor. Hat hizmete açıldığında Beykoz Yuşa Tepesi arası 8 dakikaya inecek.


MİNİATÜRK ALİBEYKÖY TELEFERİK HATTI
İBB’nin 2019 sonrası yatırım planları arasında yer alan Miniatürk Alibeyköy teleferik hattı 2,9 kilometre hat üzerinde 4 istasyondan oluşuyor. İki semt arası yolculuk süresini 8 dakikaya indirecek olan Miniatürk Alibeyköy teleferik güzergahı şöyle;
•    Miniatürk
•    Alibeyköy
•    Yeşilpınar
•    Vialand


D100-YAKACIK-AYDOS TELEFERİK HATTI
D100 Yakacık Aydos teleferik hattı 3 kilometre hat üzerinde 3 istasyondan oluşuyor. Ulaşım süresini 9 dakikaya indirecek olan hattın D100, Yakacık ve Aydos’ta istasyonları bulunacak.

BÜYÜKÇEMKECE SAHİL-TÜYAP TELEFERİK HATTI
Büyükçekmece sahil Tüyap teleferik hattı 2,5 kilometre hat üzerinde iki istasyondan oluşuyor. Duraklardan biri Büyükçekemce sahilde diğeri ise Tüyap’ta bulunuyor. Hat hizmete açıldığında sahil ile Tüyap arası 7,5 dakikaya inecek.


KAYIŞDAĞI TELEFERİK HATTI
Kayışdağı teleferik hattı 2,1 kilometre hat üzerinde iki istasyondan oluşuyor. Duraklardan biri Yedpa’da diğeri ise Kayışdağı’nda yer alıyor. Hat hizmete açıldığında Yedpa’dan Kayışdağı’na 6.5 dakikada gidilebilecek.


KINALIADA TELEFERİK HATTI
Kınalıada teleferik hattı 2019 sonrası yatırım planları arasında yer alıyor.


BÜYÜKADA AYAYORGİ-LUNAPARK MEYDAN TELEFERİK HATTI
Büyükada Ayayorgi Lunapark teleferik hattı 2,8 kilometre hat üzernide iki istasyondan oluşuyor. Tepede konumlanan Ayayorgi’yi 8 dakikata sahile bağlayacak olan hattın 2019 sonrası hizmete açılması planlanıyor.


AKŞEMSETTİN RAMİ TELEFERİK HATTI
Akşemsettin Gaziosmanpaşa Rami teleferik hattı 4,1 kilometre hat üzerinde 5 istasyonda oluşuyor. Akşemsettin Rami arası  yolculuk süresini 12 dakikaya indirecek olan Akşemsettin Gaziosmanpaşa Rami teleferik hattı güzergahı şöyle olacak;
•    Akşemsettin
•    Yeşilpınar
•    İstanbul Caddesi
•    Gaziosmanpaşa Meydanı
•    Rami

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER