Anasayfa >

Ulaşım Projeleri >

“3.Havalimanı İpekyolu’nu Havadan Kuracak”

“3.Havalimanı İpekyolu’nu Havadan Kuracak”

26 Mayıs 2017 Cuma, 14:19:55
 “3.Havalimanı İpekyolu’nu Havadan Kuracak”
2018’de hizmete açılması planlanan 3.Havalimanı, Hindistan ve Çin gibi ülkelerin İstanbul’a bağlanabilmesini sağlayarak İpek Yolunu havadan kuracak…

İstanbul yeni havalimanı projesinde çalışmalar hızla devam ediyor. 3.Havalimanı’nın 2018’de hizmete açılması planlanıyor.

İGA Havalimanı İşletmesi İcra Kurulu Başkanı Hüseyin Keskin, 3. Havalimanı’nın Hindistan ve Çin gibi ülkelerin İstanbul’a bağlanabilmesini sağlayarak İpek Yolunu havadan kuracağını söyledi.


Havalimanının Türkiye’ye ilk kez gelecek havayolu şirketlerine ev sahipliği yapacağını açıklayan İGA Havalimanı işletmesi, Mayıs ayı içerisinde kargo, yer hizmetleri, ticari alanlar ve havayolu şirketleri ile önemli anlaşmaların imzalandığı kaydedildi.


TÜRKİYE’NİN GÜCÜNE GÜÇ KATACAK
Dünyanın yeni bölgeleri ile kurulacak köprüler sayesinde Türkiye’nin ticari gücüne güç katılacak diyen GA Havalimanı İşletmesi İcra Kurulu Başkanı Hüseyin Keskin, bu sayede kelebek etkisi ile ekonomik kalkınmamıza ivme kazandıracağız dedi.


İPEKYOLU’NU HAVADAN KURACAK
3.Havalimanı’nın şimdiye kadar Türkiye’ye doğrudan uçuşu olmayan Hindistan ve Çin gibi ülkelerin İstanbul’a bağlanabilmesini sağlayarak İpek Yolunu havadan kuracak diyen Keskin, “ Ortak ticaretleri yüzyıllar öncesine dayanan küresel aktörlere yeni fırsatlar oluşturacak, sadece Türkiye’de değil, tüm dünyada rekabete yeni bir soluk getireceğiz” ifadesinde bulundu.


DÜNYANIN EN BÜYÜK DUY FREE’Sİ 3.HAVALİMANI’NA
Havalimanın Türkiye pazarında bulunmayan önemli perakende markalarına da ev sahipliği yapacağını belirten Keskin, dünyanın en büyük duty free alanı sahip olacak dedi. Keskin, havalimanında yaklaşık 400 dünya markası yerini alacak diye konuştu.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
Misafir - 03 Haziran 2017 Cumartesi, 11:31 evet 2018 de acılabılır ama ulasım ancak 2023 te bıter,sn kadır toptas beyın yapabılecegı bır ıs degıl,metrolarla ılgılı ayrıca bır bakanlık kurulmasını ıstıyorum,sn kadır toptas bey tayyıp bey zarar verıyor acıl degısmelı CEVAPLA
DİĞER HABERLER