Anasayfa >

Ulaşım Projeleri >

Taksim Gezi Parkı ile Maçka Parkı Arasına Ekolojik Yaya Köprü

Taksim Gezi Parkı ile Maçka Parkı Arasına Ekolojik Yaya Köprü

18 Mayıs 2017 Perşembe, 13:42:19
 Taksim Gezi Parkı ile Maçka Parkı Arasına Ekolojik Yaya Köprü
Taksim Gezi Parkı ile Maçka Parkı “Ekolojik Yaya Köprüsü” ile birbirine bağlanıyor. Taksim Gezi Parkı Ekolojik Yaya Köprüsü'nün Haziran sonu hizmete açılması planlanıyor...

İBB, Taksim Gezi Parkı ile Maçka Parkı arasına Ekolojik Yaya Köprüsü yapıyor.


Taksim Gezi Parkı Ekolojik Yaya Köprüsü; Taksim Gezi Parkını, Asker Ocağı Caddesi üzerinden, Harbiye-Maçka Demokrasi Parkıyla bağlayarak, sahile ulaştıran kesintisiz bir güzergah olacak.


32 metre uzunluğunda 9.60 metre genişliğinde tasarlanan Taksi Gazi Parkı Ekolojik Yaya Köprüsü, Asker Ocağı Caddesi üzerinde 25.65 metrelik kısmıyla alacak.

Projesi, Projeler Müdürlüğü, Yapımı ise Altyapı Hizmetleri Müdürlüğü tarafından yapılacak olan Taksim Gezi Parkı Ekolojik Yaya Köprüsü’nün  Haziran sonu hizmete açılması planlanıyor.

Zemini toprak dolgu üzerinde çim olarak uygulanacak olan Ekolojik Yaya Köprüsü’nde Huş Ağacı, Amerikan Sığla, Ihlamur, Akdeniz Servisi gibi Ağaçlar, Kelebek Çalısı, Çalı Erguvan, Kırmızı Gövdeli Kızılcık, Sürünücü Dağ Muşmulası, Kırmızı Yapraklı Taflan, Filbahri, Menengiç, Katır Tırnağı, Beyaz Çiçekli Keçi Sakalı gibi Çalılar, Kareks, Pampas Otu, Gaura (Bol ve sık çiçekli), Japon Kan Çimi, Süsen, Fener Çiçeği, Lavanta, Gümüş Otu, Biberiye gibi Otsu Bitkiler / Çok Yıllık (Perennial) Çiçekler ile Funda Çiçeği, Mavi Çim, Dam Koruğu ve Kekik gibi Yerörtücü Bitkiler ve Kaya Sarmaşığı türleri yeralacak.


SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER