Anasayfa >

Ulaşım Projeleri >

Halkalı Kapıkule Tren Hattına Bakanlıktan Onay Çıktı Söz Halkta

Halkalı Kapıkule Tren Hattına Bakanlıktan Onay Çıktı Söz Halkta

18 Nisan 2017 Salı, 12:06:39
Halkalı Kapıkule Tren Hattına Bakanlıktan Onay Çıktı Söz Halkta
Küçükçekmece, Avcılar, Büyükçekmece, Arnavutköy, Başakşehir, Çatalca ve Silivri ilçelerinde yapılması planlanan Halkalı Kapıkule Tren Hattı, Çed sürecini geçti. Proje halkın beğenisine çıkıyor…

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ


Devlet Demiryolları tarafından yapılması planlanan Halkalı Kapıkule demiryolu hattı çed sürecini geçti.


229 kilometrelik Halkalı Kapıkule tren hattı halkın görüşüne açıkldı. Küçükçekmece, Avcılar, Büyükçekmece, Arnavutköy, Başakşehir, Çatalca ve Silivri ilçelerinden geçecek olan Halkalı Kapıkule tren hattı için halk 10 gün boyunca görüş ve önerilerini iletebilecek.


Konuyla ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nda yapılan açıklama şöyle;
"İSTANBUL İli KÜÇÜKÇEKMECE, AVCILARBÜYÜKÇEKMECE, ARNAVUTKÖY, BASAKSEHIR, ÇATALCA, SILIVRI, ilcesinde T.C.DEVLET DEMİRYOLLARI İŞLETMESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜtarafından yapılması planlanan HALKALI KAPIKULE DEMİRYOLU HATTI projesi ile ilgili olarak hazırlanan Çevresel Etki Değerlendirmesi Raporu, İnceleme ve Değerlendirme Komisyonunca yeterli bulunmuş olup, nihai kabul edilmiştir. Komisyonun sonuçlandırdığı Çevresel Etki Değerlendirme Raporu halkın görüş ve önerilerini almak üzere Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünde ve Bakanlıkta on(10) gün görüşe açılır. Bakanlıkça projeyle ilgili karar alma sürecinde bu görüşler de dikkate alınır. Bakanlık halktan gelen görüşler ışığında rapor içeriğinde gerekli eksikliklerin tamamlanmasını, ek çalışmalar yapılmasını ya da İnceleme Değerlendirme Komisyonunun yeniden toplanmasını isteyebilir. Nihai olarak kabul edilen Çevresel Etki Değerlendirmesi Raporu 10 (on) gün halkın görüşüne açılmış olup, görüş ve öneriler için bu süreç içerisinde İSTANBUL Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerine veya Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na müracaat edebilir. İlgililere ve kamuoyuna duyurulur."

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER