Anasayfa >

Ulaşım Projeleri >

Kırşehir Aksaray Ulukışla Demiryolu Hattında İlk Kazma 2017’de Vurulacak

Kırşehir Aksaray Ulukışla Demiryolu Hattında İlk Kazma 2017’de Vurulacak

14 Nisan 2017 Cuma, 17:13:14
Kırşehir Aksaray Ulukışla Demiryolu Hattında İlk Kazma 2017’de Vurulacak
TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın Kırşehir Aksaray Ulukışla demir yolu hattının temelinin bu yıl atılacağını söyledi…

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları (TCDD) Genel Müdürü İsa Apaydın, Kırşehir Aksaray Ulukışla demiryolu hattını incelemek üzere Aksaray’a geldi.

Projenin temel atma törenini 2017 yılı içerisinde yapacaklarını müjdeleyen Apaydın, projenin hızla devam ettiğini söyledi.

Kırşehir Aksaray Ulukışla demiryolu hattının yatırım programı içerisinde yer aldığını ve Kırıkkale Yenice'den başlayıp, Kırşehir-Aksaray-Ulukışla demiryolu hattında çalışmaların yürütüldüğünü belirten Apaydın, “Koridorumuz netleşti. Koridorumuzun netleşmesiyle birlikte Aksaray - Ulukışla çakmaktan bağlanıyor, çakmak bağlantısı ile birlikte sahada sondajlarımızda başladı. Projeci firmaları biz sondajları sahada incelemek için Aksaray'a geldik. İnşallah hedefimiz 2-3 ay içerisinde sondajları bitirmek. Sondajlardan sonra, burası çok kolay bir güzergah. Yaklaşık 86 kilometre, yaptığımız çalışmalarda kazı, dolgu, menfez ve alt ile üst geçitler var. Çok zor bir güzergah değil. İnşallah hızlıca sanat yapılarının da tasarım çalışmaları bittikten sonra yıl içerisinde yapım ihalesine çıkacağız. Her şey iyi giderse hedefimiz inşallah yıl sonuna kazmayı vuracak hale getireceğiz. İnşallah Aksaray-Ulukışla hızlı tren bağlantısı ile burada hem yük, hem yolcu taşımacılığı birlikte yapılacak. Aynı zamanda Aksaray OSB'ye 8 kilometrelik bir bağlantı yapacağız. Bu bağlantı ile de OSB'nin yüklerini Mersin'e indireceğiz. Çalışmalarımız bu şekilde devam ediyor. Aksaray'a ve ülkemize hayırlı olsun” dedi.SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
Misafir - 30 Nisan 2017 Pazar, 12:33 1/1 daire almak istiyorum CEVAPLA
DİĞER HABERLER