Anasayfa >

Ulaşım Projeleri >

Ankara Niğde Otoyolu İhalesi Yarın! 11 Firma Yarışacak!

Ankara Niğde Otoyolu İhalesi Yarın! 11 Firma Yarışacak!

13 Nisan 2017 Perşembe, 12:01:18
Ankara Niğde Otoyolu İhalesi Yarın! 11 Firma Yarışacak!
Edirne’den Şanlıurfa’ya kesintisiz ulaşım imkanı sağlayacak olan Ankara Niğde Otoyolu ihalesi yarı yapılacak. İhalede 11 firma yarışacak…

33 kilometrelik Ankara Niğde Otoyolu yarın ihaleye çıkıyor. Edirne’de Şanlıurfa’ya kesintisiz ulaşım imkanı sağlayacak olan otoyol projesinin ihalesi için biri yabancı 11 firma şartname satın aldı.


AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Türkiye’nin önemli otoyol projeleri arasında yer alan Ankara-Niğde Otoyolu, Ankara Çevre Otoyolu'nun güneyinde bulunan Gölbaşı ilçesinden başlayacak, Niğde-Gölcük kavşağında sona erecek. Ankara-Niğde Otoyolu tamamlandığında bağlantı otoyoluyla Kırşehir'e de ulaşılabilecek.


Ankara-Niğde Otoyolu, Kızılırmak Nehri'ni geçerek, Kırşehir’in Merkez ilçesinde bulunan İğdecik ve Gölhisar mahallesi civarından Kırşehir-Kayseri D260 karayoluna bağlanacak.


330 kilometrelik Ankara Niğde Otoyolu projesi yap-işlet-devret modeliyle ihale edilecek.


Toros Dağlarından geçen Tarsus-Niğde kesimi ve Ulukışla bağlantı yolu trafiğe açıldı. Kırkgeçit Tüneli ve viyadük grubunun da parçası olan otoyolun kalan kısmı YİD modeliyle tamamlanmış olacak.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER