Anasayfa >

Ulaşım Projeleri >

Kanal İstanbul Tren Hattı Geliyor

Kanal İstanbul Tren Hattı Geliyor

11 Nisan 2017 Salı, 09:44:42
Kanal İstanbul Tren Hattı Geliyor
Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Kanal İstanbul projesi üzerinde 5 köprünün olacağını ve 5 köprünün ikisinden tren geçeceğini söyledi. ..

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Kanal İstanbul projesi hakkında açıklamalarda bulundu.


Kanal İstanbul projesi üzerinde 5 adet köprünün olacağını belirten Arslan, 5 köprünün ikisinden tren geçeceğini söyledi.


Trafik akışının bu köprü üzerinden sağlanacağını belirten Bakan Arslan, önce köprülerin yapılacağını ve ardından da kanalın kazılacağını ifade etti.

HAVALİMANINDAN EDİRNE’YE KADAR GİDECEK
Kuzey Marmara otoyolunun da burada bir güzergah olacağını belirten Arslan, “ "Kanal üzerine 5 köprü yapacağız. Bunların  ikisinden tren geçecek. Bir de Kuzey Marmara Otoyolu yapıyoruz. Orası ilave bir güzergah. Havalimanından başlayarak Edirne istikametine gidecek olan tren hattı var, o da ilave bir hat. Zaten Edirne’ye şimdi mutasavver hızlı tren hattımız var -ki bu sene ihale etmeyi düşünüyoruz, o geliyor. Yani şu an olan güzergahların dışında da üç hat daha geliyor." dedi.


GÜZERGAH NETLEŞMEYE BAŞLADI
Kanal İstanbul güzergahı konusunda son aşamaya geldiklerini belirten Bakan Arslan, nihai güzergahı, finansman yöntemine bağlı olarak diğer kurumların da “uygun” görüşünü alarak kesinleştireceklerini söyledi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER