Anasayfa >

Ulaşım Projeleri >

Menemen-Aliağa-Çandarlı Otoyol Projesinin Temeli Atıldı

Menemen-Aliağa-Çandarlı Otoyol Projesinin Temeli Atıldı

05 Nisan 2017 Çarşamba, 15:08:30
Menemen-Aliağa-Çandarlı Otoyol Projesinin Temeli Atıldı
Menemen Aliağa Çandarlı Otoyol projesinin temeli Başbakan Binali Yıldırım’ın katılımıyla atıldı….

Menemen-Aliağa-Çandarlı Otoyol projesinde ilk kazma vuruldu. Projenin temeli Başbakan Binali Yıldırım’ın katılımıyla düzenlenen tören ile atıldı.


Törende konuşan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, devam etmekte olan ulaşım projeleri hakkında da bilgi verdi. Arslan; “"Karayolu projeleri olarak Torbalı - Bayındır - Ödemiş - Kiraz bölünmüş yolunu yapıyoruz.

Önümüzdeki yıl bitecek. Karaburun yolunu yapıyoruz, önümüdeki yıl bitecek. Bergama yolu gelecek yıl bitecek. Aliağa-Yeni Foça bölünmüş yolunu gelecek yıl bitireceğiz. Havalimanı-Torbalı-Selçuk-Aydını 2019da bitereceğiz. Seferihisar - Kuşadası bölünmüş yolunu 2019’da bitiyoruz. Belevi - Tire bölünmüş yolunu yarın temelini atacağız, 2 yıl içinde bitireceğiz. Menderes-Gümüldür bölünmüş yolunun ihalesini bu yıl yapacağız. Bornova çevre yolunu bu yıl başlatacağız. Menemen-Seyrek -Foça bölünmüş yolunu başlatacağız bu yıl. Urla-Çeşme devlet yolunun bu sene içinde ihalesini yapıyoruz. Aliağa geçişinde farklı seviyeli bir kavşak istendi sözünü verdik bu sene başlayacağız. “ dedi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER