Anasayfa >

Ulaşım Projeleri >

Kabataş Üsküdar Yaya Tüneli İhalesi Bugün

Kabataş Üsküdar Yaya Tüneli İhalesi Bugün

27 Mart 2017 Pazartesi, 09:18:29
 Kabataş Üsküdar Yaya Tüneli İhalesi Bugün
İstanbul’un iki yakasını boğazın altından yaya geçme imkanı sağlayacak olan Kabataş Üsküdar Yaya Tüneli bugün ihaleye çıkıyor. Projenin yer tesliminden itibaren 600 günde tamamlanması planlanıyor…

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ


Denizin 20 metre altında İstanbul’un iki yakasını yaya yolu ile birleştiren Kabataş Üsküdar Yaya Tüneli projesi bugün saat 09:30’da ihaleye çıkıyor.

Projenin ihale sonrası sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 5 gün içinde yer teslimi yapılarak inşaatına başlanması ve yer tesliminden itibaren 600 günde tamamlanması planlanıyor.


2 kilometre uzunluğundaki Üsküdar Kabataş Yaya Tüneli iki katlı olarak tasarlanıyor. Tünelin üst katından  yayalar ve bisikletliler alt katından ise lastik tekerlekli araçlar geçecek.


2019’da hizmete açılması planlanan Kabataş Üsküdar Yaya Tüneli Marmaray ile de entegre olacak. Marmaray’dan inen yolcular denizen altından yürüme bandı ile karşı yakacak geçecek ve buradan Kabataş metrosuna ulaşabilecek.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
Misafir - 28 Mart 2017 Salı, 05:26 Süper dünya çapında marka olma, A çalışıyor uz allahım yolumuzu açık etsin inşallah CEVAPLA
DİĞER HABERLER