Anasayfa >

Ulaşım Projeleri >

İstanbul Edirne Hızlı Tren Hattı Bu Yıl İhaleye Çıkıyor

İstanbul Edirne Hızlı Tren Hattı Bu Yıl İhaleye Çıkıyor

10 Mart 2017 Cuma, 16:57:25
İstanbul Edirne Hızlı Tren Hattı Bu Yıl İhaleye Çıkıyor
Edirne Valisi Günay Özdemir, İstanbul Edirne hızlı tren hattının hizmete girmesi ile 2 il arası yolculuk süresinin 45 dakikaya ineceğini söyledi. Peki İstanbul Edirne hızlı tren seferleri ne zaman başlayacak? Cevabı haberimizde….

Edirne Valisi Günay Özdemir, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) konferans salonunda düzenlenen "Ekonomi Zirvesi"nde açıklamalarda bulundu.


İstanbul Edirne arası yolculuk süresini 45 dakika ya da 1 saate indirecek olan İstanbul Edirne hızlı tren hattının ihalesini 2017 içerisinde yapacaklarını belirten Vali Özdemir, hattın 2020 yılında seferlere başlayacağını söyledi.


DÜNYAYLA ENTEGRE OLACAK
Özdemir, "Hızlı trenin bu sene içerisinde ihalesi yapılacak. 2020 yılında hizmete girdiğinde İstanbul'a ulaşım 45 dakika veya 1 saate düşecek. Çanakkale Köprüsü yapıldığı zaman, Çanakkale'den İstanbul'a gelen ulaşımın yine Keşan-Tekirdağ bölgesinden geçerek İstanbul ve İzmir'le böyle bir bağlantımız olacak. Tarihteki İpek Yolu güzergahları ve ekonomik anlamdaki güzergahlara bakıldığında, Edirne hem hızlı trenle hem de diğer ulaşım araçlarıyla, üçüncü köprünün yapılmasından sonra çok daha dünya ile entegre olmuş şehir olacak"


SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
Misafir - 11 Kasım 2017 Cumartesi, 12:54 Asrın projesi,Helal olsun,Helal olsun. CEVAPLA
DİĞER HABERLER