Anasayfa >

Ulaşım Projeleri >

Ortaköy’den Sarıyer’e Sahil Boyunca Metro Geliyor

Ortaköy’den Sarıyer’e Sahil Boyunca Metro Geliyor

10 Mart 2017 Cuma, 14:03:23
 Ortaköy’den Sarıyer’e Sahil Boyunca Metro Geliyor
İBB Başkanı Kadir Topbaş, Ortaköy’den başlayarak Sarıyer’e kadar sahil boyunca metro geleceğini müjdeledi….

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Sarıyer’e metro müjdesi verdi.


AK Parti Sarıyer İlçe Başkanlığınca düzenlenen toplantında konuşan Topbaş, yeni ulaşım yatırımları hakkında da bilgi verdi.
Sarıyer'e sahilden metro getireceklerini belirten Topbaş, "Yani Ortaköy'den başlayacak ve Sarıyer'e kadar sahil boyunca metro getireceğiz. Bu, hayal dahi edilemeyecek bir gelişmedir." dedi.


Topbaş, “Zaten Cumhuriyet Mahallesi ve Hacı Osman'a kadar gelen bir metro var. O metronun devamını da Çayırbaşı'na indirebilir miyiz onun çalışmalarını yapıyoruz. Alttan da gelecek olan metro ile birleşecek. Böylece erişim çok daha kolay hale gelecek." İfadesinde bulundu.


İSTANBUL’A 100 KİLOMETRE TÜNEL
İstanbul'da 100 kilometreyi aşan tünel yol programladıklarını belirten Topbaş, bunlardan birinin de Sarıyer'den Büyükçekmece'ye kadar 140 kilometre ardışık tünel sistemi planlaması olduğunu bildirdi.


Topbaş, "Sarıyer'den Büyükçekmece'ye gitmek isteyen o tünelleri kullandığı zaman çok kısa bir sürede Büyükçekmece'ye veya aradaki ilçelere gidebilecek. Aynı şekilde karşı yakada Harem'den Küçükköy'e ve Anadolu Hisarı'na kadar 18 kilometrelik tünel programladık. Yani yerin altından üstünden her noktada nerede sorun varsa çözmeye çalışıyoruz” diye konuştu.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER