Anasayfa >

Ulaşım Projeleri >

Kuzey Marmara Otoyolu Hüseyinli-Şile İmar Planı Askıda

Kuzey Marmara Otoyolu Hüseyinli-Şile İmar Planı Askıda

09 Mart 2017 Perşembe, 13:55:28
Kuzey Marmara Otoyolu Hüseyinli-Şile İmar Planı Askıda
Kuzey Marmara Otoyolu Hüseyinli-Şile (Kömürlük) bağlantı yoluna ilişkin Bozhane,Göllü, Kılıçlı ve İshaklı Köyleri’ne ilişkin imar planı askıya çıktı…

HABER: Şegnül KIRMIZITAŞ

Kuzey Marmara Otoyolu Hüseyinli-Şile (Kömürlük) bağlantı yoluna ilişkin Bozhane, Göllü, Kılıçlı ve İshaklı Köyleri 1/5000 ölçekli koruma amaçlı nazım imar planı değişikliği onaylandı.


9 Mart’ta askıya çıkan imar planı 30 günlük askıda bekleme sürecinin ardından 4 Nisan’da askıdan inecek.
Planlama gerekçesi ve plan kararları şöyle;
Planlamanın temel amacı; yapım çalışmaları devam eden Kuzey Marmara Otoyolu güzergahı üzerinde, Çekmeköy-Beykoz ve Şile İlçeleri sınırları içinden geçmekte olan Kuzey Marmara Otoyolunun Şile Bağlantısını sağlayacak olan yol güzergahının Beykoz ilçe sınırları içinde ve aynı zamanda 1. Derece doğal sit alanı içinde kalan kesimine imar planlarının düzenlenerek ilgili kurumlar tarafından onaylanmasının sağlanmasıdır.

Bu yol güzergahının tamamı yaklaşık olarak 11,5 kilometre olup planlama çalışmalarının tamamlanması ile birlikte kamulaştırma ve yol yapım çalışmaları başlatılacaktır. Bu amaç doğrultusunda hazırlanan imar planlarının onaylanması ile yapım işlemlerinin yürürlükteki kanun ve yönetmelikler çerçevesinde eksiksiz olarak ilerlemesi sağlanacaktır.

Ekte hazırlanmış olan 1/5000 Ölçekli Koruma Amaçlı Nazım İmar Planı Değişikliği bu yol güzergahı üzerinde yer alan 1.derece doğal sit alanı içinde kalan kesimine ilişkin olarak hazırlanmıştır. Sit alanı dışında kalan kesimlerine ait imar planları bu planları onama yetkisinde olan kurumlar bünyesinde devam etmektedir.

Plana konu olan alanda Karayolları Bölge Müdürlüğü tarafından üretilmiş olan onaylı projeler ve bu projelere bağlı oluşturulmuş olan kamulaştırma sınırları dikkate alınarak plan sınırları ve plan kararları üretilmiştir.

Plan onama sınırları kamulaştırma sınırları ile aynı olacak şekilde düzenlenmiş olup kamulaştırma sınırları dışındaki alanlar için bir plan kararı getirilmemiştir. Plan içinde kullanım kararları belirlenirken karayolu kamulaştırma sınırı ve bu sınır içinde kalan karayolu ve bağlantı yollarına ait kullanım kararları üretilmiştir.
Bu yöntem çerçevesinde üretilmiş olan imar planı ve imar planı açıklama raporları incelenerek onaylanmak üzere gerekli işlemelerin yapılması hedefi ile ekte sunulmaktadır.

İmar Planı Detayları İçin Tıklayınız

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
Misafir - 10 Temmuz 2017 Pazartesi, 01:10 Yapılması -gereken-bir.yoldur.cok.iyiolur..yapanlardan-allahrazı.olsun CEVAPLA
Misafir - 10 Temmuz 2017 Pazartesi, 01:10 Yapılması -gereken-bir.yoldur.cok.iyiolur..yapanlardan-allahrazı.olsun CEVAPLA
DİĞER HABERLER