Anasayfa >

Ulaşım Projeleri >

Sefaköy Beylikdüzü Metro Hattı Geliyor

Sefaköy Beylikdüzü Metro Hattı Geliyor

28 Şubat 2017 Salı, 13:53:11
Sefaköy Beylikdüzü Metro Hattı Geliyor
Sefaköy Beylikdüzü metro hattı için düğmeye basıldı. Çed süreci başlayan hattın 4 yılda tamamlanarak hizmete açılması planlanıyor…

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ


İstanbul Büyükşehir Belediyesi Raylı Sistem Müdürlüğü Beylikdüzü Sefaköy metro hattına start verdi. Hattı Çed süreci başladı.


1 milyar 865 milyon 80 bin TL yatırımla hayata geçirilen Beylikdüzü Sefaköy metro hattı Yenikapı Sefaköy metro hattının devamı niteliğinde tasarlanıyor. Bu hattın son durağı olan Sefaköy metro durağı ile başlayan hat 10 durak Tüyap durağı ile son buluyor.


Küçükçekmece-Avcılar ve Beylikdüzü ilçelerinden geçen Sefaköy Beylikdüzü metro hattı metrobüs hattına ve Sefaköy Başakşehir havaray hattına entegre olacak.


Metro hattı Mustafa Kemal durağı hariç diğer bütün duraklarda metrobüs ile entegre olacak. Bir diğer transfer merkezi ise hattın ilk durağı olan Sefaköy istasyonunda yer alıyor. Bu istasyonda ise Sefaköy – Başakşehir arasında planlanan havaray hattına entegrasyon sağlanacak.


BEYLİKDÜZÜ SEFAKÖY METRO GÜZERGAHI
Sefaköy – Beylikdüzü metro hattının  ilk istasyonu Cennet istasyonudur. D-100 boyunca devam eden hat ikinci istasyon olan Reşitpapa‟ya gelmektedir. Arada kalan bölgede yoğun bir yerleşim olmadığından istasyon öngörülmemiş. Reşitpapa‟dan sonra kuzeybatıya yönelen hat yoğun istasyonlardan biri olan Avcılar istasyonuna gelmektedir. Tekrar D-100 boyu devam eden hat Cihangir istasyonundan geçerek kuzeybatıdaki Mustafa Kemal istasyonuna varmaktadır. Ambarlı istasyonundan da geçen hat yeniden D-100‟e yönelip sırasıyla Yakuplu, Beylikdüzü ve Yıldırım Beyazıt istasyonlarından geçip son istasyon olan Tüyap istasyonuna varmaktadır.


BEYLİKDÜZÜ SEFAKÖY METRO HATTI NE ZAMAN AÇILACAK?
Beylikdüzü Sefaköy metro hattının 4 yılda tamamlanarak hizmete açılması planlanıyor.

RAKAMLARLA BEYLİKDÜZÜ SEFAKÖY METRO HATTI

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER