Anasayfa >

Ulaşım Projeleri >

Halkalı Sirkeci Tren Hattı 2018 Sonu Açılıyor

Halkalı Sirkeci Tren Hattı 2018 Sonu Açılıyor

20 Şubat 2017 Pazartesi, 10:22:06
Halkalı Sirkeci Tren Hattı 2018 Sonu Açılıyor
İstanbul-Ankara yüksek hızlı tren hattının entegrasyonu için kapatılan Halkalı-Sirkeci arası banliyö tren hattının 2018 sonu açılması planlanıyor…

Halkalı Sirkeci tren hattında sona gelindi. İstanbul-Ankara yüksek hızlı tren hattının entegrasyonu için kapatılan Halkalı-Sirkeci tren hattının ne zaman açılacağı ise merak konusuydu. Hattın 2018 sonu hizmete açılması planlanıyor.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan Asya ve Avrupa yakasındaki hat çalışmalarının hızlandığının altının çizerek "2018 sonunda bu iş tamamlanıyor" demişti.

Yüksek Hızlı Tren ile İstanbul Halkalı'dan Ankara'ya seyahat etme olanağı sağlayacak proje kapsamında kapatılan Halkalı- Sirkeci arası hizmet veren banliyö tren hattındaki çalışmalar havadan görüntülendi. Video için tıklayınız


İstanbul Ankara arasında hizmet veren yüksek hızlı trene entegrasyonu yapılacak olan Halkalı Sirkeci banliyö tren hattı için çalışmalar devam ediyor. Havadan çekilen görüntülerde Marmaray'dan sonra devam edecek olan yolun güzergahı net bir şekilde belli oluyor. Tren yolu üzerinde yapılan çalışmalarda gelinen son nokta havadan çekilen görüntülerde ortaya çıktı. Kimi vatandaşlar projenin bitmesini dört gözle beklerken kimileri de projenin çok geciktiğini ifade ettiler.

İstanbul Ankara arası yüksek hızlı tren hattının Pendik'e kadar hizmette olduğunu vurgulayan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, "Pendik'ten Ayrılıkçeşme'ye kadar olan kısmı ve Kazlıçeşme'den Halkalı'ya olan kısmının her iki tarafında da inşaat çalışmaları hızlandı. 2018 sonunda bu iş tamamlanıyor. Halkalı'dan Kapıkule'ye yani Avrupa'ya giden YHT'yi de bu yıl içinde ihale edeceğiz" diyerek açıklamalarda bulunmuştu.

Sirkeci-Halkalı ve Söğütlüçeşme- Gebze arasındaki banliyö hatları, İstanbul Ankara arası Yüksek hızlı tren projesine entegrasyon için kapatılmıştı. Marmaray'ın yapılması ile Ankara'dan İstanbul Pendik'e kadar gelen tren yolu Marmaray entegrasyonu sayesinde Halkalıya kadar uzatılması hedefleniyor.
 

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER