Anasayfa >

Ulaşım Projeleri >

1915 Çanakkale Köprüsü’nün Fotoğrafları İlk Kez Yayınlandı

1915 Çanakkale Köprüsü’nün Fotoğrafları İlk Kez Yayınlandı

16 Şubat 2017 Perşembe, 13:46:14
1915 Çanakkale Köprüsü’nün Fotoğrafları İlk Kez Yayınlandı
18 Mart Deniz Zaferi’nin yıldönümünde temelinin atılması planlanan 1915 Çanakkale Köprüsü’nün ilk kez görselleri yayınlandı….

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, 1915 Çanakkale Köprüsü’nün temelini 18 Mart Deniz Zaferi’nin yıldönümünde atacağını söyledi.


1915 Çanakkale Köprüsü’nün görsellerini ilk kez kamuoyunda paylaştıklarını belirten Bakan Arslan, katıldığı televizyon programında ''Bir köprü yapıyoruz. Dünyanın en büyük köprüsü. İlk defa görseller bugün burada kamuyla paylaşılıyor” dedi.


DİĞER KÖPRÜLERDEN FARKLI
Çanakkale Boğaz Köprüsü’nün diğer köprülerden farklı olduğuna dikkat çeken Arslan,  Köprü sanki iki köprüymüş ve ortada kirişler birbirine bağlanıyormuş şeklinde olacak. Ve uluslararası arenada Türkiye'nin ekonomik istikrarının bozulduğu algısı yaratılmaya çalışılan bir ortamda, bu büyüklükte 10 milyar TL'nin üzerindeki bir projenin bu kadar kısa süreli bir teklif almış olması ve 13 finans kuruluşunun da destek vermesi bizim için önemli'' ifadesinde bulundu.

 

2 bin 23 metrelik ayak açıklığıyla dünyanın en uzun asma köprüsü olma özelliğini taşıyan 1915 Çanakkale Köprüsü, 3 geliş ve 3 gidiş olmak üzere 6 şeritten oluşacak.Köprü, İstanbul’u, Çanakkale ve Ege’ye bağlayacak.

 

Çanakkale Köprüsü geçiş ücretlerinin 15 avro+KDV olacağını açıklanmıştı.

 

İŞTE 1915 ÇANAKKALE KÖPRÜSÜ'NDEN İLK KARELER

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER