Anasayfa >

Ulaşım Projeleri >

Taksim 3 Katlı Tünel Projesi 15 Şubat’ta Teklif Alacak

Taksim 3 Katlı Tünel Projesi 15 Şubat’ta Teklif Alacak

10 Şubat 2017 Cuma, 17:13:06
Taksim 3 Katlı Tünel Projesi 15 Şubat’ta Teklif Alacak
Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Taksim’e yapılacak 3 katlı tünel projesinde ihale sürecini başlattıklarını 15 Şubat’ta mali teklifleri alacaklarını söyledi. Hattın entegre olduğu raylı sistemlerle birlikte günde 6,5 milyon insana hizmet vermesi bekleniyor....

CNR Boat Show-11. Uluslararası Deniz Araçları, Ekipmanları ve Aksesuarları Fuarı VIP açılış töreni Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan'ın katılımıyla gerçekleşti.

Törende konuşan Bakan Arslan Taksim’e yapılması planlanan  3 katlı tünel projesinde ihale sürecini başlattıklarını hatırlatarak, “Ön yeterlilikleri belirledik, 15 Şubat’ta mali teklifleri alacağız” dedi.

HEM RAYLILAR HEM DE TEKERLİKLELER GEÇECEK
Bu sene sonunda yapım ihalesine çıkacaklarını ifade eden Bakan Arslan, hem raylı sistemin olduğu hem karayolunun, taşıtların geçeceği bir tünel yapacaklarını söyledi.

Taksim 3 Katlı Tünel projesinin 10 ayrı raylı sistemle entegre olacağını belirten Arslan, tünelin günde 1,5 milyon yolcuyu karşıdan karşıya geçireceğini açıkladı.


GÜNDE 6,5 MİLYONA HİZMET VERECEK

Entegre olduğu raylı sistemlerle günde 6,5 milyon insana hizmet edecek bir proje diyen Arslan,  İhale sürecini başlatmıştık, ön yeterlilikleri belirledik ve bu kapsamda 15 Şubat'ta mali teklifleri alacağız. En uygun teklifi veren firmaya etüt ve projelerini hazırlatacağız, bu sene sonunda da bitirip, yapım ihalesine çıkmış olacağız" şeklinde yanıtladı.


SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER