Anasayfa >

Ulaşım Projeleri >

Mahmutbey Bahçeşehir Esenyurt Metro Hattı İmar Planı Askıda

Mahmutbey Bahçeşehir Esenyurt Metro Hattı İmar Planı Askıda

10 Şubat 2017 Cuma, 11:58:47
Mahmutbey Bahçeşehir Esenyurt Metro Hattı İmar Planı Askıda
Mahmutbey - Bahçeşehir - Esenyurt Metro hattına ilişkin 1/5000 ve 1/1000 ölçekli imar planı tadilatı askıya çıktı…

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ


Mahmutbey - Bahçeşehir - Esenyurt Metro hattına ilişkin 1/5000 ölçekli nazım imar planı ve 1/1000 ölçekli uygulama imar planı tadilatı askıya çıktı.

10 Şubat’ta askıya çıkan imar planı 30 günlük askıda bekleme sürecinin ardından 13 Mart’ta askıdan inecek.

Mahmutbey - Bahçeşehir - Esenyurt Metro hattı imar planı notları
1.    Raylı toplu taşıma hattı yer altı ve yer üstü ve istasyonlarının imar, kamulaştırma ve inşaat uygulamaları İBB tarafından onaylanacak uygulama projesine göre yapılacaktır.

2.    Raylı toplu taşıma yer altı hattı ile raylı toplu taşıma hattıları ve istasyon alanları koruma sınır içinde yürürlükte olan imar planı karaları geçerlidir. Bu alanlarda yapılacak imar planı değişikliği, imar uygulaması, kamulaştırma, altyapı ve her türlü kazı-sondaj ve inşaat uygulamalarından önce İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı görüşü alınacaktır.

3.    Raylı toplu taşıma istasyonu yer altı yapı alanı istasyon yer altı yapılarını yer üstündeki izdüşümleri olup raylı toplu taşıma istasyonu yer altı yapı alanında, yürürlükte olan imar planlarının bu planla iptal edilmeyen kararları geçerlidir.

4.    Raylı toplu taşıma istasyonu yer üstü yapı alanı istasyon çıkışları, viyadük, viyadük aç kapa alanı, merdiven, asansör, havalandırma, acil çıkış vb. yer üstü yapılarını ve bu yapıların çevre düzenleme alanları ile inşaat kazı alanlarını kapsamaktadır.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER