Anasayfa >

Ulaşım Projeleri >

3.Köprü 3.Havalimanı Halkalı Demiryolu Güzergahı Belli Oldu

3.Köprü 3.Havalimanı Halkalı Demiryolu Güzergahı Belli Oldu

09 Şubat 2017 Perşembe, 16:36:18
3.Köprü 3.Havalimanı Halkalı Demiryolu Güzergahı Belli Oldu
3.Köprü Halkalı demiryolu hattı için ilk adım adıldı. Çed süreci başlayan 3.Köprü demiryolu güzergahı da belli oldu. Detaylar haberimizde…

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ


3.Köprü 3.Havalimanı Halkalı demiryolu hattının Çed süreci başladı. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafında 4 milyar 421 milyon 275 bin TL yatırımla hayata geçirilen 3.Köprü demiryolu güzergahı Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün Avrupa kısmandaki Kuzey Marmara Otoyolu’nun 0-665 metre arasından güneyinden başlayıp Küçükçekmece sınırları içeresinde yer alan mevcut Halkalı demiryolu istasyonu girişine bağlantı yapılarak son bulacak.


3. Boğaz Köprüsü – 3. Havaalanı – Halkalı Demiryolu Projesi, İstanbul İli, Sarıyer, Eyüp, Arnavutköy, Başakşehir ve Küçükçekmece ilçeleri sınırları içerisinde 63+280.49 kilometre uzunluğundaki hattı kapsıyor.


3. Köprü demiryolu güzergahı, 3.Havalimanı kapsamında tasarlanan istasyona uğradıktan sonra, güneye yönelmekte ve karayolları yol ağında yer alan 020-06 Kontrol Kesim No’suna sahip karayolu ile Kuzey Marmara Otoyolu’nun altından tünel ile geçerek; Fatih-Çilingir-Hacımaşlı-Şamlar yerleşim yerlerinin batısından, Sazlıdere baraj Gölü ile Küçük Çekmeçe Gölünün doğusundan ilerleyerek halen işletime açık olan “Halkalı Demiryolu İstasyonu” girişinde son buluyor.

 


3. Köprü -3. Havaalanını - Halkalı Hızlı Demiryolu hattının şerit sayısı geliş ve gidiş olmak üzere 2 hat olarak planlanan proje güzergahı, 14,5 metre platform genişliğine sahip olacak.


63.280,49 metre  uzunluğundaki demiryolu hattı, toplam uzunluğu 33.716 metre olan 20 adet tünel ve toplam 4 bin 950 metre uzunluğundaki 15 adet viyadük ile geçilecek.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER