Anasayfa >

Ulaşım Projeleri >

Anadolu Yakası’nda Ulaşımı Rahatlatacak Yeni Proje

Anadolu Yakası’nda Ulaşımı Rahatlatacak Yeni Proje

02 Şubat 2017 Perşembe, 15:05:10
Anadolu Yakası’nda Ulaşımı Rahatlatacak Yeni Proje
İBB İstanbul Anadolu Yakası’nda ulaşımı rahatlatacak önemli bir projeye hayata geçiriyor. Sahil, Tem ve E-5 birbirine entegre oluyor….

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Anadolu Yakası’nda ulaşımı rahatlatacak yeni bir projeye start vermeye hazırlanıyor.
Sahil, E-5 ve Tem yollarını birbirine entegre edecek projesi sayesinde E-5 Karayolu Kozyatağı - Küçükyalı trafiği önemli ölçüde rahatlayacak.


Çalışmalar kapsamında öncelikle Bostancı Kayışdağı arasında hızlı ve doğrudan ulaşım sağlayacak yeni bir güzergahta yol yapılacak. Maltepe Çamaşırcı Deresi boyunca yapılacak yeni yol 2 gidiş 2 geliş toplam 4 şerit olmak üzere 2.800 metre uzunluğunda olacak. Yol çalışmalarına ek olarak Çamaşırcı Deresinin de ıslahı yapılıyor.

Proje kapsamında Bostancı ve Küçükyalı arasında E-5'e paralel yan yollar da yapılacak. Kuzey yan yolu  3.950 m  güney yan yolu 2.000 m uzunluğunda olacak. Yan yollar E-5 altına yapılacak yeni alt geçit sayesinde birbirlerine bağlanabilecekler. Bu sayede E-5 Karayolundaki trafik önemli ölçüde  rahatlamış olacak.

Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte Sahilyolu,  E-5 ve TEM otoyolunun entegresi sağlanarak, Kozyatağı Küçükyalı E-5 trafiğinin önemli ölçüde rahatlaması amaçlanıyor.  
 

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER