Anasayfa >

Ulaşım Projeleri >

Kabataş Üsküdar Yaya Tüneli Projesinde İlk Adım Atıldı

Kabataş Üsküdar Yaya Tüneli Projesinde İlk Adım Atıldı

19 Ocak 2017 Perşembe, 10:40:07
Kabataş Üsküdar Yaya Tüneli Projesinde İlk Adım Atıldı
Kabataş Üsküdar Yaya Tüneli projesinde çalışmalar başladı. Yaya tüneli için sondaj çalışmaların yürütüldüğü gemi havadan görüntülendi…

Kabataş Üsküdar Yaya Tüneli projesinde sondaj çalışmaları başladı. Sondaj çalışmalarının yürütüldüğü gemi havadan görüntülendi.

 

VİDEO İÇİN TIKLAYINIZ


İstanbul’un iki yakasını denizin altından yaya yolu ile birleştiren Kabataş Üsküdar Yaya Tüneli projesi kapsamında çalışmaların 2019’da tamamlanması planlanıyor.


Kabataş Üsküdar Yaya Tüneli hizmete girdiğinde Üsküdar’da Marmaray’dan inen yolcular, denizin altından yürüme bandı ile karşı yakaya geçecek. Buradan Kabataş metrosuna ulaşabilecek.


DENİZİN 20 METRE ALTINDA
2 kilometre uzunluğundaki Kabataş Üsküdar Yaya Tüneli, denizin 20 metre altından geçecek. 2 katlı olarak tasarlanan tünelin üst katını yayalar ve bisikletliler kullanacak, alt katı ise lastik tekerlekli araçlar.


İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'ne 2015 Yılı Faaliyet Raporunu sunan Kadir Topbaş, "ustalık dönemim" dediği başkanlığının 3. dönemine ilişkin vizyon projelerini de açıklamıştı. Topbaş, Üsküdar ve Kabataş'ın kent için önemli düğüm noktaları olduğunu vurgulamış, İstanbul Boğazı'nın altından bu iki bölgenin yaya tüneli ile birleştirileceğini ifade etmişti. AA

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER