Anasayfa >

Ulaşım Projeleri >

Kabataş Martı Projesinden Son Görüntüler

Kabataş Martı Projesinden Son Görüntüler

04 Ocak 2017 Çarşamba, 12:06:45
Kabataş Martı Projesinden Son Görüntüler
Kabataş Martı projesi hızla ilerliyor. İşte görüntülerle Kabataş Martı projesinde son durum…

Kabataş Martı projesi çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda yapımına başlanan Kabataş Transfer Merkezi projesinde denize doğru uzanacak olan iskelelerin kazı çakma işlemleri sürüyor.

 Kanatları açık bir martı şeklinde tasarlanan projeye bu nedenle kamuoyunda Martı projesi de deniliyor.

 

Projenin yapımında gelinen son aşama videolu görüntülendi. VİDEO İÇİN TIKLAYINIZ


9,5 metreyi geçmeyecek şekilde planlanan Kabataş Martı projesinde havadan bakıldığında denize doğru uzanan iskelelerin yavaş yavaş şekillenmeye başladığı görülüyor.


Kabataş Transfer Merkezi projesinde otomobillerin geçtiği yol, yer altına alınacak. 2005 yılında mimar Hakan Kıran tarafından tasarlanan ve 2016 yılında metro ilavesi yapılan proje tamamlandığında araçlar yerin altına alınacak ve tüm entegrasyon bu alanda sağlanacak.

Proje ile Kabataş İskelesi, Kabataş-Taksim füniküler hattı ve yapımına başlanan Mahmutbey-Kabataş metro hattı entegre olacak.


Projeye göre, bölgede büyük eksiklik meydan ihtiyacı karşılanıp 10 bin metrekarelik bir meydan oluşturulacak. Sahil şeridindeki yeşil bandı kesintisiz yayaya bırakacak. Böylelikle şu anda binlerce insanın tramvaya veya iskeleye ulaşmaya çalıştığı demirlerle çevrelenmiş dar kaldırımlar tarihe karışacak. Projede müze, sergi salonları ve otoparklar inşa edilmesi bekleniyor. Altta ve üstte geçiş alanlarında ihtiyaçlarını karşılayacak, büfe, pastane, gazete bayii gibi üniteler yapılması planlanıyor.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER