Anasayfa >

Ulaşım Projeleri >

Keçiören Metrosu 5 Ocak’ta Açılıyor

Keçiören Metrosu 5 Ocak’ta Açılıyor

03 Ocak 2017 Salı, 14:25:59
Keçiören Metrosu 5 Ocak’ta Açılıyor
Keçiören Metrosu 5 Ocak’ta cumhurbaşkanı ve başbakanın katılımı ile hizmete açılıyor…

Keçiören metrosu 5 Ocak 2017’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın katılımı ile hizmete açılıyor.


Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, açılışa iki gün kala Keçiören metrosunda incelemelerde bulundu.
9 bin 220 metre uzunlundaki Keçiören metro hattı 9 istasyondan oluşuyor. Hatta herhangi bir eksikliğin bulunmadığını belirten Arslan, hattı 5 Ocak 14:00’da  hizmete açacaklarını belirtti.

Arslan, "Ankaralıları Şehitler İstasyonu'ndan başlayarak Atatürk Kültür Merkezi'ne (AKM) kadar 9 istasyon kesintisiz götüreceğiz. AKM'de Yenimahalle'den gelen raylı sistemle entegre olacak şekilde Kızılay'a kadar taşıyacağız, ancak bizim hedefimiz AKM'den Kızılay'a kadar olan bağlantıyı da kesintisiz halde yapmak. Onun da ihalesini hemen bu sene başında yapıyoruz. İhale sürecinden sonra 1-1,5 yılda bitirmeyi hedefliyoruz. 2018 sonunda burayı AKM'den Kızılay'a bağlamış olmamız gerekiyor. Bununla ilgili yapılması gereken her şeyi yapıyoruz” dedi.


KEÇİÖREN METROSU ÇUBUK’A KADAR UZANACAK

Havalimanı, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, Çubuk bağlantısının çok önemli olduğuna dikkat çeken Bakan Arslan,  bu sene ihale sürecini başlatarak Keçiören Metrosu'nu Çubuk'a kadar uzatmış olacağız."dedi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER