Anasayfa >

Ulaşım Projeleri >

Osman Gazi Köprüsü’nde Zam Yerine İndirim Geldi

Osman Gazi Köprüsü’nde Zam Yerine İndirim Geldi

31 Aralık 2016 Cumartesi, 18:16:21
Osman Gazi Köprüsü’nde Zam Yerine İndirim Geldi
Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Osmangazi Köprüsü’nde yarın itibariyle yüzde 20’ye yakın bir indirim yapacaklarını söyledi….

Osmangazi Köprüsü geçiş ücretlerinde indirim yapılıyor. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, köprü ile ilgili hazırlanan Yüksek Planlama Kurulu’ndan karar çıkardıklarını ve köprüde yarından itibaren yaklaşık yüzde 20 indirim yapacaklarını söyledi.

Zam yapılması gerekirken indirim yapacaklarını belirten Bakan Arslan, “Yarın itibarıyla Osman Gazi Köprüsü'nde yaklaşık yüzde 20'lik indirim sağlıyoruz ve ücret 65,65 lira olacak. Yaklaşık 89 liralık ücrete 2017 yılı başından itibaren zam yapmamız gerekirken, tam tersine ücreti düşürüyoruz." dedi.

 
Köprü kullanımının teşvik edilmesinin daha önemli olduğunu belirten Arslan, “Burada üç şeyi güdüyoruz, bir, köprünün kullanımın teşvik edilmesi, daha da önemlisi vatandaşımızın körfezi dolaşarak yakıt sarfiyatı, araçlarının yıpranmaması, aldıkları risk bunları düşünürseniz vatandaşın hayatını kolaylaştırmış olacağız." diye konuştu.

Arslan, Yavuz Sultan Selim Köprüsünde otomobillerin geçiş ücretinin 11,95 lira olacağını bildirdi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER