Anasayfa >

Ulaşım Projeleri >

İstanbul Boğaziçi Bulvarı Projesi Başladı

İstanbul Boğaziçi Bulvarı Projesi Başladı

28 Aralık 2016 Çarşamba, 16:09:06
İstanbul Boğaziçi Bulvarı Projesi Başladı
İstanbul Boğaziçi Bulvarı projesinde çalışmalar başladı. Sondaj çalışmalarına başlanan proje ile Üsküdar Kabataş arası 2 kilometre uzunluğundaki yoldan yaya ve bisikletliler geçebilecek….

İstanbul Boğaziçi Bulvarı projesinde çalışmalar başladı. Projenin sondaj çalışmaları start aldı.

İstanbul’un iki yakasını altıncı kez birbirine bağlayacak olan İstanbul Boğaziçi Bulvarı ile Üsküdar Kabataş arası 2 kilometre uzunluğundaki yoldan yayalar ve bisikletliler geçebilecek.

Denizin 20 metre altından geçecek olan iki katlı yaya tünelinin üst katından yayalar ve bisikletliler alt katından ise lastik tekerlekli ve elektrikli araçlar geçecek. Projenin 2019’da tamamlanması planlanıyor.


İBB Başkanı Kadir Topbaş’ın “ustalık dönemi” vaatlerinden biri olan proje için

İBB şirketlerinden BİMTAŞ, “Taahhüt Altında Bulunan Kabataş-Üsküdar Arası Boğaz Geçiş Yaya Tüneli Deniz ve Kara Sondajlarının Yapılması Hizmet Alım İşi” ihalesi yapmış ve ihaleyi   Ankara merkezli Envy Enerji ve Çevre Yatırımları AŞ, 7 milyon 500 bin liraya kazanmıştı.

13 Aralık’ta sözleşme imzalayan şirket, sondaj çalışmalarını 12 Mart 2017’ye kadar tamamlayacak. Envy Enerji firmasının, “A” grubu hisselerinin tamamını geçtiğimiz haziran ayında, Fransız firma Assystem SA satın almıştı. “B” grubu hisselerinin çoğunluğu ise Osman Selçuk Yahşi’ye ait.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER