Anasayfa >

Ulaşım Projeleri >

Vadistanbul Havaray Hattı Mart 2017’de Açılıyor

Vadistanbul Havaray Hattı Mart 2017’de Açılıyor

04 Aralık 2016 Pazar, 22:22:22
Vadistanbul Havaray Hattı Mart 2017’de Açılıyor
Seyrantepe metro hattı ile Vadistanbul Bulvarı’nı birbirine bağlayacak olan Vadistanbul havaray hattı Mart 2017’de açılıyor…


Artaş ve İnvest ortaklığında hayata geçirilen Vadistanbul projesi kapsamında hayata geçirilen Vadistanbul havaray hattı Mart 2017’de hizmete giriyor.

Türkiye’de ilk defa raylı sistem alanında özel sektör teşebbüsüyle işletmeye alındıktan sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne devredilecek olan Vadistanbul havaray hattı Cendere Vadisi ile Seyrantepe metro istasyonu arasında hizmet verecek.


750 metre uzunluğa sahip olan Vadistanbul havaray hattı iki istasyondan oluşuyor.


Bu istasyonlardan Vadiistanbul tarafından olanı vadükte konumlandırılmış olup iki yan perondan oluşuyor. Perondan çıkan yolcular Vadistanbul AVM binasının 2.katına ulaşabilecekler. İstasyonda olan diğer giriş ise Vadi İstanbul projesinin doğu tarafına konumlanıyor.


Hattın ikinci İstasyonu olan Seyrantepe istasyonu ise depo/bakım atölyesi ile birlikte viyadükte konumlandırılmış olup iki yan perondan oluşuyor. Füniküler sistemin makine odası ve control ünitesi bu istasyonda bulunuyor. M2 Yenikapı-Hacısoman hattı duraklarından Sanayi istasyonuna, GS TT Arena stadyumu tüneli ile entegre olması düşünülüyor.


Hattın Cendere Vadisi’ndeki trafik yoğunluğunu azaltması bekleniyor.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER