Anasayfa >

Ulaşım Projeleri >

Yavuz Sultan Selim Köprüsü Sigortalı Oldu

Yavuz Sultan Selim Köprüsü Sigortalı Oldu

22 Kasım 2016 Salı, 14:20:01
Yavuz Sultan Selim Köprüsü Sigortalı Oldu
Yavuz Sultan Selim Köprüsü, 1 yıllığına yangın, sorumluluk ve terör teminatları ile sigortalandı. Köprü, sigortalanan ilk boğaz köprüsü olma özelliği taşıyor…

Yavuz Sultan Selim Köprüsü, 1 yıllığına yangın, sorumluluk ve terör teminatları ile JLT Sigorta ve Reasürans Brokerliği tarafından sigortalandı.

 

Değeri 3 milyar doları aşan bir varlığı sigortalamanın pek kolay olmadığını belirten


TÜRK SİGORTA SEKTÖRÜNÜN YÜZDE 10 KADAR

JLT Türkiye Üst Yöneticisi (CEO) Servet Gürkan, "Türk sigorta sektörünün büyüklüğünün 33 milyar dolar olduğunu düşünürseniz Türk sigorta sektörünün yüzde 10’una tekabül eden bir riske yönelik sigorta temin etmek için yurt dışındaki sigorta ve reasürans pazarlarından destek almak kaçınılmaz oluyor"dedi.

 

SİGORTALANAN İLK BOĞAZ KÖPRÜSÜ

Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün sigortalanan ilk boğaz köprüsü olduğuna dikkat çeken Gürkan,"Diğer iki boğaz köprüsü ne yazık ki sigorta almıyorlar, ancak Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü Türk sigorta tarihi için unutulmaz kılan şey, sigortalanan ilk boğaz köprüsü olması. Bu açıdan sigorta sektörü için de oldukça sembolik bir önemi var. Öte yandan proje finansmanı olarak inşa edilmiş Körfez Geçiş Köprüsü de sigortalı” ifadesinde bulundu.

 

 

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER