Anasayfa >

Ulaşım Projeleri >

Kadıköy Ataşehir Ümraniye Bostancı Metro Hattı İmar Planı Askıda

Kadıköy Ataşehir Ümraniye Bostancı Metro Hattı İmar Planı Askıda

16 Kasım 2016 Çarşamba, 17:48:13
Kadıköy Ataşehir Ümraniye Bostancı Metro Hattı İmar Planı Askıda
Kadıköy Ataşehir Ümraniye Bostancı metro hattı 1/5000 ve 1/1000 ölçekli imar planı tadilatı askıya çıktı…

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ

Kadıköy Bostancı metro hattına ilişkin hazırlanan 1/5000 ölçekli nazım imar planı ve 1/1000 ölçekli uygulama imar planı tadilatı askıya çıktı.


16 Kasım’da askıya çıkan Kadıköy Bostancı metro hattı imar planı 15 Aralık’ta askıdan inecek.


PLAN NOTLARI
1.    Raylı sistem hattı ve istasyonların imar ve inşaat uygulamaları İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından onaylanan kesin projeye göre yapılacaktır.

2.    Kesin proje, inşaat ve işletme aşamalarında ilgili kurumlardan alınan görüşlere uyulacaktır.

3.    Raylı sistem yer altı hattı ile hat ve istasyon koruma alan sınırı içinde yürürlükte olan imar planlarının kararları geçerlidir. Bu alanlarda yapılacak imar planı değişikliği, imar uygulaması, altyapı ve her tür kazı-sondaj ve inşaat uygulamalarından önce İstanbul Büyükşehir Belediyesi Anadolu Yakası raylı sistem müdürlüğünün izni alınacaktır.

4.    Dudulu-Bostancı raylı sistem hattına ilişkin 12 Aralık 2014-20 Temmuz 2015 tarihli plan değişikliğinden etkilenen taşınmazların yapılaşabilir yeterli alansal büyüklüğe sahip olması halinde, bahse konu taşınmazların donatıda kalan kısımlarının tamamının kamuya bilabedel terk edilmesi koşuluyla Dudullu Bostancı raylı sistem hattına ilişkin 12 Aralık 2014-20 Temmuz 2015 tarihli plan değişikliği ile anılan tadilattan önceki meri imar planına ilaveten toplam alan üzerinden uygulama yapılacaktır. Bu doğrultuda yapılacak uygulamalarda taşınmazların meri toplam inşaat alanı hakkı yüzde 50’den fazla artırılamaz. Açıklanmayan hususlarda meri bölge planı değişikliği kararları geçerlidir.

 

PLAN NOTLARININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER