Anasayfa >

Ulaşım Projeleri >

Burada Arsası ya da Evi Olana Piyango Vurdu

Burada Arsası ya da Evi Olana Piyango Vurdu

03 Kasım 2016 Perşembe, 11:54:28
Burada Arsası ya da Evi Olana Piyango Vurdu
18 Mart 2017’de temeli atılması planlanan Çanakkale 1915 köprüsü, Lapseki’de emlakçı sayısını dörde katladı. Temelinin atılacağının duyurulmasının ardından bölgede emlak fiyatları bir anda tavan yaptı…

Çanakkale Boğaz Köprüsü, yani Çanakkale 1915 Köprüsü’nün temeli 18 Mart 2018’de atılacak.  Bir ayağı Lapseki ilçesinde olan köprü, daha açılmadan ilçede emlak fiyatlarını uçurdu. Çanakkale Boğaz Köprüsü’nün temelinin 18 Mart 2017’de atılacağının duyurulmasının ardından bölgedeki emlakçı sayısı neredeyse dörde katladı. Son bir haftada 10 emlakçı açıldı.


Dünyanın en uzun aralıklı köprüsü olma özelliği taşıyan Çanakkale 1915 Köprüsü, Anadolu yakasındaki Lapseki'nin Şekerkaya ile Avrupa tarafındaki Gelibolu'nun Sütlüce mevkisinde ayakları olacak şekilde inşa tasarlanıyor.


Köprünün somutluk kazanmasının ardından bölgeye yatırımcı ilgisinin arttığına dikkat çeken Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, arsa ve ev fiyatlarında büyük artışlar olduğunu söyledi.

 

KAPIŞ KAPIŞ GİDİYOR
Yatırımcıların adeta Lapseki’ye koştuğunu belirten Yılmaz, satılacak tarlanın da kalmadığını, şu anda mevcut satılanların el değiştirdiğini belirtti.


Buraya yapılacak yatırımların, bölgenin ihtiyacına cevap vermesi gerektiğini vurgulayan Yılmaz, şöyle konuştu:"Örneğin 5 yıldızlı otel konusu var. Şu anda Lapseki Belediyesine 5 yıldızlı otel yapımı için bir başvuru var. 3 şirket daha sırada bekliyor, yer bakıyorlar. Onlar da bugün yarın gelip başvurularını yaparlar diye bekliyoruz. Otel için yer arama çalışmalarının devam ettiğini biliyoruz. Tabii girişimciler de bölgeden yer arıyorlar, arsa arıyorlar yatırım yapmak için, süreç devam ediyor."


Yaklaşık 35 yıldır konuşulan köprüyle ilgili ilk kez somut adım atıldığını, sondaj çalışmaları yapıldığını ve 18 Mart 2017'de temelinin atılacağının duyurulduğunu ifade eden Yılmaz, şunları kaydetti:"Bu konuda iyi bir altyapı hazırlanması lazım. Biz belediye olarak mesela su getiriyoruz. Suyu mevcut 12 bin nüfusa göre değil, 50 binlik bir ilçeye göre getiriyoruz. Emlakçı sayısı artıyor. Lapseki'de köprü işi konuşulmadan önce 15 kişi vardı bu işi yapan. Tabii gündeme gelince konu, emlakçı sayısı da arttı. Halk Eğitim Merkezi kurs açtı, yoğun talep oldu. Şu anda sayı inanılmaz arttı. 60 kişi var şu an ilçemizde emlakçılık yapan. Son bir haftada özellikle sayı arttı. 10 yeni iş yeri açıldı.


TEMELİN ATILACAĞI DUYURULDU FİYATLAR ONA KATLADI
İlçede emlak komisyonculuğu yapan Mustafa Başer, daire fiyatlarında bile ciddi artışlar olduğunu belirtti. Fiyatların 3 katına çıktığını ifade eden Başer, Köprü temelinin atılacağı açıklanmadan önce satılan bir arazinin bir iki gün önce yine el değiştirdiğini vurgulayarak, o günden bugüne fiyatının 10 kat arttığını aktardı.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER