Anasayfa >

Ulaşım Projeleri >

Rize Artvin Havalimanı İhalesine Bu 11 Şirketten Teklif Geldi

Rize Artvin Havalimanı İhalesine Bu 11 Şirketten Teklif Geldi

02 Kasım 2016 Çarşamba, 13:59:53
 Rize Artvin Havalimanı İhalesine Bu 11 Şirketten Teklif Geldi
Türkiye’de deniz doldurularak yapılacak olan ikinci havalimanı olma özelliği taşıyan Rize Artvin Havalimanı ihalesi yapıldı. İhaleye 11 şirketten teklif geldi…

Rize Artvin Havalimanı ihalesi yapıldı. İhaleye 11 şirketten teklif geldi.  Dünyanın üçüncü, Türkiyenin ikinci deniz üzerine yapılacak havalimanı olan Rize-Artvin Havalimanı ihalesine teklif veren 11 firma şöyle;
1- TBM Yapı-Ermit-Pers İş Ortaklığı
2- Yüksel- Mapa-Ederay
3- STFA-Makyol-Doğuş İş Ortaklığı
4- Yapı Merkez-Mön İnşaat
5- Grandi Lavori Fincosit SPA-Nurol- İş Ortaklığı
6- IC İçtaş Astaldi-Astur İş Ortaklığı
7- Cengiz İnşaat-Aga Enerji İş Ortaklığı
8- Chına Airport-Arda-Chına Enerji Ortak Girişim
9- Şenbay Madencilik AŞ-Limak İnşaat İş Ortaklığı
10- TAV Tepe Akfen-Özaltın İş Ortaklığı
11- Stroysnabcontract LLC-Demce-Metaleks İş Ortaklığı


Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğünde yapılan ihalede, Genel Müdür Yardımcısı ve İhale Komisyonu Başkanı Mustafa Nevzat Düzağaç, 20 firmanın dosya aldığını, 11 firmanın ise teklif zarfı teslim ettiğini belirtti.


İhale Komisyonunca yapılacak değerlendirmede teknik olarak yeterlilik alan firmalardan mali teklifler istenilecek.Rize merkeze yaklaşık 34 kilometre, Trabzon merkeze yaklaşık 105 kilometre ve Artvin sınırına 75 kilometre uzaklıktaki Yeşilköy ve Pazar sahili mevkisine inşa edilecek Rize Artvin Havalimanı’nda, 3 bin metreye 45 metrelik pisti, 265 metreye 24 metrelik taksi yolu denilen bağlantı yolu ve 300 metreye 120 metrelik de apronu olacak.


Türkiye’nin 56.havalimanı olan  Rize Artvin Havalimanı, terminal binası ve diğer üst yapı tesisleriyle yılda 2 milyon yolcuya hizmet verecek.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER