Anasayfa >

Ulaşım Projeleri >

Avrasya Tüneli Açılışı İçin Son 50 Gün Kaldı

Avrasya Tüneli Açılışı İçin Son 50 Gün Kaldı

01 Kasım 2016 Salı, 15:45:32
Avrasya Tüneli Açılışı İçin Son 50 Gün Kaldı
Avrasya Tüneli açılış için gün sayıyor. Çalışmaların tüm hızıyla devam ettiği proje, açılışa son 50 gün kala havadan görüntülendi….

Asya ile Avrupa Yakası’nı denizin altından ikinci kez birbirine bağlayacak olan Avrasya Tüneli projesinde geri sayım başladı.


Çalışmaların tam gaz devam ettiği Avrasya Tüneli projesinin 50 gün sonra hizmete açılması planlanıyor.  Proje açılışına sayılı günler kala havadan görüntülendi.

 


Asya-Avrupa arası araçla 100 dakikaya gidilecek yolu 15 dakikaya indirecek olan Avrasya Tüneli projesinde yolların büyük kısmının kaba inşaatı biterken bir kısmında ise devam ediyor.


Asfalt çalışmaları tamamlanan tünelinin açılışına sayılı günler kala İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) sahil yolunu genişleterek Avrasya Tüneli'ne uyumu için çalışmalarına devam ediyor. Bakırköy, Yenikapı sahil yolu 3 gidiş ve 3 geliş olmak üzere düzenleniyor.


Avrasya Tüneli’ne bağlanacak yollar büyük ölçüde tamamlandı.

 Tünelde araçların gidiş ve geliş için kullanacakları iki ayrı kısmının kaba inşaatı da büyük oranda tamamlandı.


Tünel istikametini belirten uyarı levhaları da birçok noktaya yerleştirildi. Projede kavşak, araç altgeçitleri ve yaya üstgeçitleri çalışmalarının da devam ettiği görüntülendi.

Kazlıçeşme-Göztepe hattını birleştirecek Avrasya Tüneli Projesi, yoğun trafiğin etkili olduğu şehir içinde yolculuk süresini önemli ölçüde azaltacak.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER