Anasayfa >

Ulaşım Projeleri >

25 Milyarlık Otoyol İçin 6.3 Milyar Metrekare Arazi Kamulaşacak

25 Milyarlık Otoyol İçin 6.3 Milyar Metrekare Arazi Kamulaşacak

25 Ekim 2016 Salı, 09:41:21
25 Milyarlık Otoyol İçin 6.3 Milyar Metrekare Arazi Kamulaşacak
İstanbul’u Çanakkale üzerinden Balıkesir’e bağlayan Kınalı-Tekirdağ-Çanakkale-Savaştepe Otoyolu projesi kapsamında 6.3 milyar metrekare arazi kamulaşacak. işte projede etkilenecek köyler...

İstanbul’u Çanakkale üzerinden Balıkesir’e bağlayacak “Kınalı-Tekirdağ-Çanakkale-Savaştepe Otoyolu” projesi, halkın görüşüne sunulmak üzere askıya çıktı.


324 kilometrelik otoban projesi olan proje, 9 milyar 843 milyon TL yatırımla hayata geçirilecek.

Çanakkale 1915 Köprüsü’nü de kapsayan Kınalı Tekirdağ Çanakkale Savaştepe Otoyol projesi yap-işlet-devret modeli ile yapılacak.

Yeni otoyol güzergahındaki bazı köyleri de etkileyecek. İstanbul, Tekirdağ, Çanakkale ve Balıkesir illerini kapsayan yeni otoyol güzergâhından etkilenecek olan köyler İstanbul sınırından başlamak üzere sırasıyla şöyle: Karaevli, Nusratfakı, Yenice, Ahievren, Ballı, Yülüce, Bolayır, Güneyli, Sındal, Hacıgelen, Hurma, Süle, Navruz, Seyvan, Umurlar, Başkoz, Gündoğdu, Havutbaşı, Çakallar…

6.3 MİLYAR METREKARELİK  KAMULAŞTIRMA
Yeni otoyol güzergahının sağında ve solundaki 100’er metrelik alan, koruma bandına alınıp kamulaştırılacak. 4 milyar 518 milyon metrekarelik tarım alanı, bir milyar 762 milyon metrekarelik ormanlık/çalı/otsu bitki alanı ve 91 milyon metrekarelik mera alanı kamulaştırılacak. Kamulaştırma işlemleri hak sahiplerinin geçim kaynaklarına değişikliğe ve gelir kaybına sebep olabileceği için farklı geçim kaynaklarına ve iş olanaklarına yönlendirilebilecek.

 

PROJE HAKKINDA DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER