Anasayfa >

Ulaşım Projeleri >

Kınalı Tekirdağ Çanakkale Savaştepe Otoyolu Halka Sorulacak

Kınalı Tekirdağ Çanakkale Savaştepe Otoyolu Halka Sorulacak

21 Ekim 2016 Cuma, 18:07:31
Kınalı Tekirdağ Çanakkale Savaştepe Otoyolu Halka Sorulacak
Kınalı Tekirdağ Çanakkale Savaştepe Otoyolu projesi Çed sürecini geçti. Çed raporu 10 gün süreliğine halkın görüşüne açıldı…

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ


Kınalı Tekirdağ Çanakkale Savaştepe Otoyolu projesi Çed sürecini geçti.


Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yapılması planlanan Kınalı Tekirdağ Çanakkale Savaştepe Otoyolu projesi için hazırlanan Çevresel Etki Değerlendirme raporu inceleme ve değerlendirme komisyonu tarafından yeterli bulundu.


İlgili rapor halkın fikir ve önerilerini almak üzere Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nde ve bakanlıkta 10 gün görüşe açıldı.
Bakanlıktan yapılan açıklama şöyle;


“İSTANBUL İli SILIVRI, ilcesinde KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜtarafından yapılması planlanan KINALI-TEKİRDAĞ-ÇANAKKALE-SAVAŞTEPE 1. VE 2. KESİM OTOYOLU projesi ile ilgili olarak hazırlanan Çevresel Etki Değerlendirmesi Raporu, İnceleme ve Değerlendirme Komisyonunca yeterli bulunmuş olup, nihai kabul edilmiştir. Komisyonun sonuçlandırdığı Çevresel Etki Değerlendirme Raporu halkın görüş ve önerilerini almak üzere Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünde ve Bakanlıkta on(10) gün görüşe açılır. Bakanlıkça projeyle ilgili karar alma sürecinde bu görüşler de dikkate alınır. Bakanlık halktan gelen görüşler ışığında rapor içeriğinde gerekli eksikliklerin tamamlanmasını, ek çalışmalar yapılmasını ya da İnceleme Değerlendirme Komisyonunun yeniden toplanmasını isteyebilir. Nihai olarak kabul edilen Çevresel Etki Değerlendirmesi Raporu 10 (on) gün halkın görüşüne açılmış olup, görüş ve öneriler için bu süreç içerisinde İSTANBUL Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerine veya Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na müracaat edebilir. İlgililere ve kamuoyuna duyurulur.”

 

PROJE HAKKINDA DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER