Anasayfa >

Ulaşım Projeleri >

3.Havalimanı’nda Kiralama Süreci Başladı

3.Havalimanı’nda Kiralama Süreci Başladı

18 Ekim 2016 Salı, 13:57:23
3.Havalimanı’nda Kiralama Süreci Başladı
3.Havalimanı projesinde kiralanabilir alanların kiralama süreci başladı. İGA, havayolu şirketleri ile havayollarına hizmet sunan firmaların talep formlarını 18 Kasım 2016’ya kadar kabul edecek…

3.Havalimanı projesinde inşaat çalışmaları hızla sürüyor. Çalışmalar bir taraftan devam ederken diğer taraftan da havalimanında yer almak isteyen şirketler için kiralama süreci başladı.


SON GÜN 18 KASIM

İGA, havayolu şirketleri ile havayollarına hizmet sunan firmaların talep formlarını 18 Kasım 2016’ya kadar kabul edecek.


3.HAVALİMANI KİRALARI NE KADAR?

3.Havalimanı kira fiyatlarını ise İGA; metrekare kiralama değerlerini, İstanbul Yeni Havalimanı açılmadan önce, Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) tarafından yayımlanmış olacak en son Kamu Özel İşbirliği (KÖİ) ücret tarifesini baz alarak hazırlayacak.

 Söz konusu ücret tarifesi, DHMİ’nin onaylamasının ardından resmiyet kazanacak. Bu doğrultuda; 60’ı aşkın havayolu şirketine ve havayollarına hizmet veren firmaya taleplerini bildirmeleri için davet gönderildi. Havalimanı açılana kadar hazırlıklarını tamamlayarak faaliyetlerine başlamak isteyen işletmelerin, 18 Kasım 2016’ya kadar talep formlarını teslim etmesi gerekiyor.

BAŞVURULAR NEREYE YAPILACAK?

3.Havalimanı'nda yer almak isteyen  şirketler talep formlarına, İGA kurumsal web sitesi (www.igairport.com) ana sayfasında bulunan, “İstanbul Yeni Havalimanı” menüsü altında yer alan “İstanbul Yeni Havalimanı Havayolu Talep Formu” bağlantısından ulaşabiliyor.


SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER