Anasayfa >

Ulaşım Projeleri >

Kanal İstanbul İhaleye Çıkmaya Hazırlanıyor

Kanal İstanbul İhaleye Çıkmaya Hazırlanıyor

12 Ekim 2016 Çarşamba, 13:07:43
 Kanal İstanbul İhaleye Çıkmaya Hazırlanıyor
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kanal İstanbul projesini yakında ihaleye çıkaracaklarını açıkladı…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Avrasya Tüneli’ni makam aracıyla geçtikten sonra gazetecilere açıklamalarda bulundu.


BIRAKIN CANIM BUNLAR PALAVRA DİYENLER ALDANDI
Avrasya Tüneli’ni 20 Aralık’ta hizmete açacaklarını belirten Erdoğan, "Avrasya Tüneli'nin son testini bizler yaptık. 20 Aralık'ta inşallah açılışını aziz milletimizle birlikte yapacağız. 'Bırakın canım bunlar palavra' diyenler aldandı. Bunlar hayata geçirildi. Bizler doymadık dedik çok çalışacağız. 29 Ekim 2013'ten bugüne 156 milyon Marmaray'dan, Asya kıtasından Avrupa'ya, Avrupa kıtasından Asya'ya geçmiş oldu. Bunlar hayaldi gerçek oldu" ifadelerini kullandı.

Türkiye Cumhuriyeti tarihinde devlet olarak devletin işletilmesinde bir bütçe yapma anlayışının nasıl olacağını 14 yıl içinde ülkemizde gösterdik diyen Erdoğan, , "Türk Kore işbirliği ile aslında inşa süresi ile işletme süresi bir arada olmak kaydıyla 30 yıl 6 ay. Şu andan itibaren 20 Aralık'tan itibaren 26 yıl bu firmalar burayı işletecek. Yap işlet devret sistemi ile daha sonra devletimize burası bırakılacak. Bu anlayış aslında Türkiye Cumhuriyeti tarihinde devlet olarak devletin işletilmesinde bir bütçe yapma anlayışının nasıl olacağını 14 yıl içinde ülkemizde gösterdik. Bu bütün yatırımlarımıza hız kazandırdı" dedi.

3.HAVALİMANI’NIN YÜZDE 40’I BİTTİ

3. Havalimanı'nın kaba inşaatının yüzde 40'a ulaştığını belirten Erdoğan, "2018'in başında 3. Havalimanının birinci etabını açacağız. 90 milyon yolcu kapasiteli olan kısmını açacağız. Tamamı bittiğine 150 milyon yolcu kapasiteli hatta 200 milyona kadar çıkacak bir adım olacak. " ifadelerini kullandı.

Kanal İstanbul İHALEYE
Kanal İstanbul projesini yakında ihaleye çıkaracaklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kanalistanbul Projesi'nin inşallah yakın zaman içinde ihalesi yapılacak. O da Karadeniz'i Marmara'ya bağlayan bir kanal olması hasebiyle çok çok önemli” dedi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER