Anasayfa >

Ulaşım Projeleri >

D 100 Karayolu’nun Yeri Değişiyor

D 100 Karayolu’nun Yeri Değişiyor

11 Ekim 2016 Salı, 09:41:25
D 100 Karayolu’nun Yeri Değişiyor
Bolu’nun tam ortasından geçen D100 Karayolu’nun yeri değişiyor. Yol şehrin güneyine taşınacak…


Bolu’daki sanayi tesisleri şehrin dışına taşınıyor. Bolu’nun tam ortasından geçen D 100 Karayolu ise şehrin güneyine taşınıyor.

Küçük sanayinin şehir dışına taşınacağını belirten Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, bunların yerine TOKİ’nin OSB yanında yeni işyerleri yapması için görüşmelerin sürdüğünü söyledi.

D 100 KARAYOLU YAYALARA AÇILACAK
Bolu’nun tam ortasından geçen D100 Karayolu’nun da şehrin güneyine taşınacağını belirten Yılmaz, buranın trafiğe kapatılarak yayalara açılacağını bildirdi.

İHALESİ  YAKINDA
Karayolları Genel Müdürlüğü’nün yatırım programında yer alan projenin ihalesinin bugünlerde yapılacağını belirten Yılmaz,  Yolun taşınmasıyla birlikte 12 kilometrelik alanı belediye olarak devralacaklarını ve  burayı yeşil yol olarak projelendirip, araç trafiğine kapatarak halkın kullanımına açacaklarını söyledi.


‘SANAYİ KENTİNE SICAK DEĞİLİZ’
Antalya’nın kış aylarında spor kulüplerinin kamp noktası haline geldiğini vurgulayan Alaaddin Yılmaz, 4 mevsimin bir arada yaşandığı Bolu’yu 12 ay tüm spor branşlarında kamp yapılabilen yapıya kavuşturmayı öngören projeye başladıklarını bildirdi. Bu kapsamda 2 bin 300 dönümlük bir arazinin tahsis edildiğine değinen Yılmaz, Bolu’nun sanayi kenti olmasına sıcak bakmadıklarını ifade etti.

Bu yüzden şehir merkezinde kalan sanayi tesislerinin OSB’nin yanına taşınması için de çalıştıkları bilgisini veren Yılmaz, TOKİ ile görüşmelerin başladığını, dışarı çıkan sanayi tesislerinin TOKİ tarafından inşa edilecek yerlere götürüleceğini kaydetti. Şehri rahatsız eden tüm yapıları dışarı taşımaya kararlı olduklarının altını çizen Yılmaz, daha önce denedikleri ancak olumlu görüş alamadıkları Bolu Komando Okulu’nun da şehir dışına taşınarak yerine rekreasyon alanı kurulması projesinin 15 Temmuz’da yaşanan gelişmeler sonrası kabul görmeye başladığını vurguladı.


Şehir merkezinde yer altına 5 bin araçlık otopark yaparak, dünyada bu alandaki sorunu çözen ilk il olacaklarını dile getiren Alaaddin Yılmaz, buradan ortaya çıkacak molozları da D100 Karayolu’nun yapımında kullanacaklarını belirtti.
Bolu’da Ankara ve İstanbul’a yakınlığı sebebiyle havalimanı bulunmadığına dikkat çeken Yılmaz, askeri havalimanı yerine genel kullanıma açık bir liman yapılması için başvurduklarını, Abant yoluna ise model uçak havaalanı yapmayı öngördüklerini söyledi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER