Anasayfa >

Ulaşım Projeleri >

Avrasya Tüneli’nden İlk Geçiş Cumhurbaşkanı'ndan

Avrasya Tüneli’nden İlk Geçiş Cumhurbaşkanı'ndan

08 Ekim 2016 Cumartesi, 16:55:52
Avrasya Tüneli’nden İlk Geçiş Cumhurbaşkanından
20 Aralık’ta hizmete açılması planlanan Avrasya Tüneli’nden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçti…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kendi kullandığı makam aracı ile Avrasya Tüneli’nden geçti. Erdoğan Harem’den Avrasya Tüneli’ne giderek Avrupa Yakası’na geçti. Buradan tekrar dönüş yaparak Harem’e geldi.


20 Aralık’ta hizmete açılması planlanan Avrasya Tüneli projesinde geçiş ücretleri de belirlendi.


Avrasya Tüneli geçiş ücreti açılış yılında tek yönde otomobiller için 4 Dolar +KDV, minibüsler için ise 6 dolar artı KDV olacak. Sadece araç geçiş ücreti alınacak olan Avrasya Tüneli’nde yolucular için ödeme yapılmayacak.

 

20 ARALIK'TA AÇILIYOR

Asya ile Avrupa kıtalarını tüp geçişiyle birbirine bağlayacak ve 20 Aralık'ta açılacak Avrasya Tüneli, dünyada deniz altından en derinden geçecek tünel olacak. 14,6 kilometre toplam uzunluğa sahip projenin, deniz altından geçen kısmı ise 3,4 kilometre olarak inşa edildi.

 

KAZLIÇEŞME GÖZTEPE ARASI 15 DAKİKA OLACAK

Tünel, trafiğin çok yoğun olduğu Kazlıçeşme-Göztepe hattında yolculuk süresini 15 dakikaya kadar indirecek, ileri teknoloji ile bu güzergahta güvenli ve konforlu yolculuk imkanı sağlayacak.

Yapımına  2011 yılında başlanan, 1 milyar 250 milyon dolarlık yatırımla İstanbul Boğazı'nın 106 metre altında yapılan Avrasya Tüneli'nden günde 100 bin aracın geçeceği öngörülüyor.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER