Anasayfa >

Ulaşım Projeleri >

İzban Torbalı Selçuk Hattı 2017’de Açılıyor

İzban Torbalı Selçuk Hattı 2017’de Açılıyor

06 Ekim 2016 Perşembe, 17:58:10
İzban Torbalı Selçuk Hattı 2017’de Açılıyor
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan İZBAN’nın Torbalı-Selçuk hattının 8 Eylül 2017’de açılacağını söyledi…

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan, İzban’ın Torbalı Selçuklu hattında incelemelerde bulundu.


İzban Torbalı Selçuklu hattı ihalesinde bir gecikme olduğunu fakat 26 Eylül itibariyle yeni yüklenicinin işe başladığını belirten Arslan, 26 kilometrelik bu hat bir an önce bitirilecek dedi.

 

İZBAN 2017'DE SELÇUK'TA
İzban’ın Torbalı Selçuklu hattının Selçuk’un kurtuluş günü olan 8 Eylül 2017’e hizmete açılacağını açıklayan Arslan, İzban’ın sefer sayılarına da dikkat çekti.

 
SEFER ARALIĞI 5 DAKİKAYA DÜŞECEK
Arslan, Torbalı’dan Alsancak’a gelen trenler ile Menemen yönünden gelen trenler nedeniyle istasyonda sıkışma yaşandığını vurguladı. “Çok tren hattı ve çok makas var. Torbalı’dan gelen trenin Alsancak’a dönmesi yaklaşık 10 dakika. Treni 10 dakikada Alsancak’tan çıkmayacaksa sinyal sistemi çok da önemli olmayacaktır.” diyen Arslan sorunun çözümü için alternatifler üzerinde durulduğunu anlattı.
 
Arslan şunları söyledi. “Alternatiflerden biri, Torbalı’dan Alsancak’a gelen trenlerin buradan geri dönmesi. Menemen’e devam etmemesi. Yolcuların yüzde 30’u orada iniyor.Alsancak’tan yeni tren kaldırırsak 193 tren çalışırken 240 tren çalışır hale geliyoruz. Mevcut durumda trenin Alsancak’a gelmesi ve yolcusunu Menemen’e taşımasında 1 tren Alsancak’a girerken, 1 tren girmeden yarım yayla Menemen’e devam edecek. 10 dakika olan tren aralığını 5 dakikaya düşüreceğiz. Bütün bunları Büyükşehir ile birlikte çalışıyoruz.”
 
ANKARA İZMİR HIZLI TREN HATTINDA SON DURUM
Ankara-İzmir Yüksek Hızlı Tren Projesi hakkında da bilgiler veren Bakan Arslan, “İnşaatlar çok hızlı bir şekilde devam ediyor. Afyon ile İzmir arasını oluşturan etaplarında ihaleler yapıldı. Sadece Salihli ve Eşme’nin ihalesi kaldı. Bu yılsonu itibariyle Ankara-İzmir Yüksek Hızlı Tren hattında işe başlanmayan yer kalmayacak." diye konuştu.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
Misafir - 11 Eylül 2017 Pazartesi, 17:53 iyi kötü değil CEVAPLA
DİĞER HABERLER