Anasayfa >

Ulaşım Projeleri >

Fethiye Babadağ Teleferik Projesine Onay Çıktı

Fethiye Babadağ Teleferik Projesine Onay Çıktı

03 Ekim 2016 Pazartesi, 14:29:00
Fethiye Babadağ Teleferik Projesine Onay Çıktı
Dünyaca ünlü yamaç paraşütü merkezine ev sahipliği yapan Fethiye Babadağ teleferik projesine bakanlıktan onay çıktı. İşte detayları….

Muğla'nın Fethiye ilçesindeki dünyaca ünlü yamaç paraşütü merkezine ev sahipliği yapan Babadağ'da, uzun yıllardır yapılması planlanan teleferiğin imar planının Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylandı.


Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve Fethiye Güç Birliği Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Akif Arıcan, Babadağ'a yapılacak teleferik projesinin imar planının Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylandığını bildirdi.


Babadağ teleferik projesini bu yılın sonu ya da 2017’nin başı gibi ihaleye çıkaracaklarını belirten Arıcan, ihalenin ardından yer teslimini yaparak Mayıs 2017’de de temeli atmayı hedeflediklerini söyledi.


2018’DE TELEFERİK BABADAĞ’DA
Mayıs 2017’de temelini atarsak Haziran 2018’de teleferik Babadağ’da diyen Arıcan, “teleferikle bölgemiz ve ülkemiz ekonomisine 12 ay turizme hareket kazandıran bir hale gelecek. İnşallah teleferik kurulduktan sonra burada 200-300 bin atlayışlara ulaşabileceğini düşünüyoruz. Burası dünyanın bir numaralı hava sporları merkezi olarak bu özelliğini koruyacak." dedi.


30 DAKİKALIK YOL 10 DAKİKAYA İNECEK
Teleferik sisteminin, Babadağ'ın eteğindeki Ovacık Mahallesi'ndeki ormanlık alandan başlayıp bin 700 metre pistine ulaşacağını ifade eden Arıcan, arabayla 30 dakika süren yolun 10 dakikaya inecek diye konuştu. Arıcan, proje maliyetinin yaklaşık 15 milyon avro olduğunu açıkladı.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER