Anasayfa >

Ulaşım Projeleri >

Düden Tünel Geçişli Kavşak Projesi Antalya Trafiğine Çözüm Olacak

Düden Tünel Geçişli Kavşak Projesi Antalya Trafiğine Çözüm Olacak

26 Eylül 2016 Pazartesi, 14:58:08
Düden Tünel Geçişli Kavşak Projesi Antalya Trafiğine Çözüm Olacak
Antalya trafiğine köklü çözüm olması öngörülen Düzen Tünel Geçişli Kavşak projesi çalışmaları devam ediyor...

Düden Tünel Geçişli Kavşak projesinde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.


Antalya Büyükşehir Belediyesi’nce hayata geçirilen Düden Tünel Geçişli Kavşak projesinin Antalya’nın trafik sorununa köklü çözüm olacak.

Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Düden Tünel Geçişli Kavşak Projesi çerçevesinde Yeşilırmak-Kızılırmak caddelerinin alttan geçişi sağlayacak katlı kavşak projesinin çalışmaları aralıksız sürüyor.


Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığınca yürütülen projenin ilk etap çalışmaları kapsamında Yeşilırmak Caddesi Kepez Belediyesi önünde atık su deplase çalışması ile tünel kazıları yapılıyor. Tünel geçişli katlı kavşak çalışmalarına ilk kazmanın vurulduğu nokta olan Yeşilırmak Caddesinin kuzeyinde ise tünel betonarme çalışmaları hızlı bir şekilde ilerliyor. Aynı bölgede atık su deplase çalışmaları da tamamlandı.


Çalışmalar kapsamında Yeşilırmak Caddesinin Gazi Bulvarı ile Necip Fazıl Kısakürek Caddesi arasında kalan kısmı, Sakarya Bulvarının Karayusuf Caddesi ile Yeşilırmak Caddesi arasında kalan kısmı ve Necip Fazıl Kısakürek Caddesinin Yeşilırmak Caddesi bağlantısı trafiğe kapatıldı.


45 MİLYONLUK YATIRIM
45 milyon TL yatırımla hayata geçirilecek olan proje ile Gazi Bulvarında Kızılırmak, Yeşilırmak geçişi, yer altından olacak. Mevlana Kavşağından gelip Varsaka doğru giden araçlar, Gazi Bulvarına gelmeden batarak, Kepez Belediyesinin önü de dahil, Sakarya Bulvarına kadar bin 600 metre uzunluğundaki yeraltı tünelinden geçecek ve ister Sakarya Bulvarına doğru ister Varsak istikametine doğru yeraltından çıkış yapılacak. Proje ile Düden Kavşağı üç katlı hale gelecek.
 

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER