Anasayfa >

Ulaşım Projeleri >

Taksim 3.Havalimanı Metrosu Geliyor

Taksim 3.Havalimanı Metrosu Geliyor

26 Eylül 2016 Pazartesi, 09:22:36
Taksim 3.Havalimanı Metrosu Geliyor
Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, Taksim 3.Havalimanı arasına metro yapacaklarını söyledi…

Katıldığı bir televizyon kanalında önemli açıklamalarda bulunan Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, Taksim 3.Havalimanı arası yeni bir metro planladıklarını söyledi. Taksim 3.Havalimanı metro hattının 2018 yılında hizmete gireceğini açıklayan Arslan, Taksim’den metroya binen bir yolcu İstanbul yeni havalimanına gidebilecek diye konuştu.

MAHMUTBEY GİŞELERİNE SERBEST GEÇİŞ SİSTEMİ GELİYOR
İstanbul’da trafiğin yoğun noktalarından biri olan Mahmutbey gişelerde serbest geçiş sistemi hayata geçireceklerini belirten Arslan, “Biz  İzmir  – Seferihisar’da serbest geçiş dediğimiz, araçların direkt takip edildiği, araçların duraksamadığı bir sistem kurduk. Mahmutbey gişeleri için de süreci başlattık. 2 ay içinde Mahmutbey gişelerini serbest geçiş haline getireceğiz” dedi.


TRAFİĞİ YÜZDE 30 RAHATLATACAK
Mahmutbey gişelerde serbest geçiş sisteminin trafiği yüzde 30 rahatlatacağını öngördüklerini belirten Arslan, “OGS – HGS ayrımı olmadığından şoförler zikzak da yapmayacak. Bu yüzde 30 rahatlama sağlayacak. Ekim ayının sonunda Fatih Sultan Mehmet Köprüsü Etiler katılımı var, orayı da 30 Ekim’de devreye sokuyoruz. Mahmutbey gişelerinin tamamen ücretsiz olması yönünde talepler geliyor ama mesafe çok uzun. Otoyol yapıyorsunuz, oraya para yatırıyorsunuz. Yeni yatırımları yapabilmeniz için ücretli geçiş gerekli." İfadesinde bulundu.

1915 ÇANAKKALE KÖPRÜSÜ İHALEYE ÇIKIYOR
1915 Çanakkale Köprüsü’nü de ihaleye çıkarmaya hazırlandıklarını belirten Bakan Arslan, Ocak ayında teklifleri almaya başlayacaklarını söyledi. Arslan, yap-işlet-devret modeliyle hayata geçirilecek projenin 5 senede tamamlanacağını söyledi.

HAYDARPAŞA GARI HIZLI TREN GARI OLUYOR
Haydarpaşa Garı’nın yüksek hızlı tren garı olarak hizmet vermeye devam edeceğini vurgulayan Arslan, “Sadece gar değil Haydarpaşa limanı ve orada çok sayıda kamusal alan var. Oranın kazandırılması için bir proje var.Kruvaziyer limanı, yat limanı otel projeleri var. Ancak bu Haydarpaşa Garı için değil gar ile Haydarpaşa limanı arasındaki bölge için bir proje var” şeklinde sözlerini tamamladı


SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER