Anasayfa >

Ulaşım Projeleri >

Avrasya Tüneli Projesinde Sona Doğru

Avrasya Tüneli Projesinde Sona Doğru

06 Eylül 2016 Salı, 10:04:04
Avrasya Tüneli Projesinde Sona Doğru
20 Aralık’ta hizmete açılması planlanan Avrasya Tüneli projesinde adım adım sona geliniyor. Tüneli gösteren tabelalar da hazırlandı…

Denizin altından iki yakayı birbirine bağlayacak olan Avrasya Tüneli projesinde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.


20 Aralık’ta açılması planlanan Avrasya Tüneli projesinde adım adım sona yaklaşılıyor.


TABELALAR HAZIR
Anadolu ve Avrupa yakalarını denizin altından kara yolu trafiği ile ilk kez bağlayacak olan Avrasya Tüneli Projesi'nin tamamlanmasına aylar kala çalışmalar drone ile havadan görüntülendi. Proje kapsamında Kazlıçeşme'yi Avrasya Tüneli'ne bağlayacak olan yolların büyük ölçüde tamamlandığı havadan çekilen görüntülerle net bir şekilde görüldü.

 Çalışmalar son hızla devam ederken Sarayburnu-Kazlıçeşme ile Harem-Göztepe arasındaki bağlantı yollarına tünel istikametini gösteren tabelalar da yerleştirildi.


Sahil boyunca Avrasya Tüneli'ni birleştirecek olan bağlantı yolları genişletilerek kavşak, araç alt geçitleri ve yaya üst geçitleri oluşturma çalışmalarının da devam ettiği görüntülendi.

Kazlıçeşme-Göztepe hattını birleştirecek Avrasya Tüneli Projesi, yoğun trafiğin etkili olduğu şehir içinde yolculuk süresini önemli ölçüde azaltması öngörülüyor.


100 DAKİKALIK YOL 15 DAKİKAYA İNECEK
Asya ve Avrupa yakaları arasında araç ile 100 dakika olan ulaşım süresi Avrasya Tüneli projesinin hizmete açılması ile birlikte 15 dakikaya inecek.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER