Anasayfa >

Ulaşım Projeleri >

Çanakkale 1915 Köprüsü Buralarda Emlak Fiyatlarını Uçurdu

Çanakkale 1915 Köprüsü Buralarda Emlak Fiyatlarını Uçurdu

05 Eylül 2016 Pazartesi, 13:31:42
Çanakkale 1915 Köprüsü Buralarda Emlak Fiyatlarını Uçurdu
Gelibolu Sütlüce ve Lapseki Şekerkaya arasında yapılması planlanan Çanakkale 1915 Köprü, bölgedeki emlak fiyatlarını uçurdu. İşte o talihli semtler…

Çanakkale Boğaz Köprüsü için imzalar atıldı. Başbakan Binali Yıldırım, 18 Mart 2017’de ilk kazmayı vuracaklarını söyledi.

Gelibolu İlçesinde Sütlüce, Lapseki ilçesinde ise Şekerkaya mevkiinde yapılması planlanan Çanakkale Boğaz Köprüsü projesinin 2013 yılına kadar hizmete açılması planlanıyor.

2013 metre uzunlunda tasarlanan Çanakkale 1915 Köprüsü, açıklanır açıklanmaz bölgede emlak fiyatlarını da hareketlendirdi.


ARSA VE TARLA REVAÇTA

Çanakkale Boğaz Köprüsü’nün ilçede emlak sektörünü hareketlendirdiğini söyleyen Lapseki'de 6 yıldan bu yana emlakçılık yapan Selahattin Bodur ise, Lapseki İlçesi ve bağlı Çardak beldesinin sırtlarında deniz gören ve yolu olan yerler ile ilçeye bağlı Suluca ile Kemliklialan bölgelerinde arsa ve tarlaların revaçta olduğunu belirtti.

DÖNÜMÜ 10 BİN TL OLAN ARSA 70 BİN TL OLDU
2-3 yıl önce dönümü 10 bin TL olan yerlerin 70 bin TL’ye çıktığını vurgulayan Bodur,
“ İstanbul, Bursa gibi yerlerden birçok yatırımcı bizi arıyor. Depo için yer talep ediyorlar. Satılık daire, arsalara çok büyük talep var. Köprü söylentisinden sonra talepte büyük bir patlama yaşandı. Zannediyoruz ki bayramda ve sonrasında iyi talepler olacak” dedi.


Çanakkale Boğaz Köprüsü'nün yapılmasının, gelir kaynağı oluşturacağını belirten yörede oturanlar ilçede arsa fiyatlarının şimdiden kat kat arttığını, satılık arsa bulmanın bile zor olduğunu söyledi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER