Anasayfa >

Ulaşım Projeleri >

Silivri’ye Metro Geliyor

Silivri’ye Metro Geliyor

02 Eylül 2016 Cuma, 15:52:43
 Silivri’ye Metro Geliyor
İBB Başkanı Kadir Topbaş, Silivri’ye metro müjdesi verdi. Silivri metro hattı 2019 sonrası hizmete girecek..

İBB Başkanı Kadir Topbaş, Silivri’de yaptığı konuşmada metro müjdesi verdi.

2019 sonrası için planladıklarını söyleyen Topbaş, "Biz şöyle bir sloganla yola çıktık, 'Her Yerde Metro, Her Yere Metro' dedik. İnşallah bu projeden Silivri'de nasibini inşallah alacak. Planlarımıza göre 2019 sonrasına olabilir, planlarımızı ortaya koyuyoruz. Bizim 776 kilometre dedik, Silivri'yi de katınca bin kilometreye kadar çıktı. İnsanlarımız her bölgeden bir metro imkanlarına inşallah kavuşmuş olacak. Halkalı'dan ve Bahçeşehir'den gelecek olan hat Çatalca'ya da gidecek. Ayrıca bu bölge içinde bir metro planlamamız var" dedi.

Bolluca Deresi bizi hem maliyet hem de sıkıntılar nedeniyle yordu diyen Topbaş,

BOLLUCA DERESİ BİZİ ÇOK YORDU
Bolluca Deresi için istedik ki insanlar sandallarla gitsinler, kenarında yürüsünler, buradaki 10 kilometrelik sahil bandı gibi içeriye kadar girsin istedi, artık buraları da tamamlıyoruz. Buranın ağzında bulunan Hızır Hılkın Köprüsü'nü en iyi şekilde güzelleştireceğiz. Onunda projelendirmesini yaptık. Eski İSKİ binasının olduğu yerde bir düzenleme yaparak mükemmel hale getirip, buradan da batıya doğru, sahilde bir düzenleme yapmak suretiyle daha nefis, daha güzel bir Silivri kalitesini ortaya koymak çıkarmaya çalışıyoruz. Ayrıca yeni bir emniyet binasının projeleri de hazırlanıyor, inşallah onu da güzel bir proje ile biz yapacağız" ifadesinde bulundu.

ROMAN VATANDAŞLARA KONUT

Silivri'de yaşayan Roman vatandaşlar için de çalışma yapacaklarını söyleyen Başkan Topbaş, "Bugün Çatalca'da Roman vatandaşlar için hazırladığımız konutları teslim edeceğiz. Sayın Kaymakamımız Çatalca'da olan sorunların aynısını burada da yaşıyoruz dedi. İnşallah kaymakamımızla bu konuda mutabakata vardık, inşallah onu da yapacağız. Buradaki Roman vatandaşlarımızı o konteyner yerleşkesinden kaldırıp, daha doğru ve medeni bir yaşama sokacağız. İnsanların yaşam alanı içerisinde ki temel ihtiyaçlarını yerleşimler olmadan önce düşünülmüş olsa, çalışmalar buna göre yapılsa bu gün bunları konuşmamış olurduk" şeklinde sözlerini tamamlandı.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER