Anasayfa >

Ulaşım Projeleri >

3. Köprü Demiryolu Hattı Güzergahı Belli Oldu

3. Köprü Demiryolu Hattı Güzergahı Belli Oldu

22 Ağustos 2016 Pazartesi, 18:00:56
3. Köprü Demiryolu Hattı Güzergahı Belli Oldu
3.Köprü 26 Ağustos’ta açılıyor. Açılışa sayılı günler kala Bakan Arslan köprü üzerinden geçecek olan demiryolu güzergahını da açıkladı…

3. Köprü yani Yavuz Sultan Selim Köprüsü 26 Ağustos’ta açılıyor. Açılış için geri sayımın başladığı 3. Köprü kapsamında planlanan demiryolunun da güzergahı netleşti.


Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, 3.köprü demiryolu güzergahını da açıkladı.


Yavuz Sultan Selim Köprüsü üzerinde bir gidiş bir de geliş olmak üzere demiryoluna da yer ayrıldığına dikkat çeken Arslan 3.Köprü demiryolu güzergahı hakkında şöyle konuştu; “Köprünün üzerinde bir gidiş bir geliş, demiryolu için yer ayrıldı.

Devamında da Anadolu Yakası'nda yeni bir demiryolu ki, Akyazı'ya gidip ana hatla birleşiyor.Avrupa Yakası'nda da otoyol Kınalı'ya kadar uzanıyor. Demiryolu da Halkalı'ya kadar gidip Halkalı-Kapıkule demiryoluyla birleşiyor” dedi.


3. Köprü 26 Ağustos’ta açılacak.  Üçüncü Köprü geçiş ücreti ise otomobiller için 9.90 TL, kamyonlar için ise 21 TL 29 kuruş olarak planlandı. 3. Köprü geçiş ücretleri 1 Ocak’a kadar geçerli olacak. 1 Ocak 2017 itibariyle yeni fiyatlar geçerli olacak.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER