Anasayfa >

Ulaşım Projeleri >

Ankara Hızlı Tren Garı Eylül’de Açılıyor

Ankara Hızlı Tren Garı Eylül’de Açılıyor

22 Ağustos 2016 Pazartesi, 13:20:51
Ankara Hızlı Tren Garı Eylül’de Açılıyor
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan, Ankara Hızlı Tren Garı projesinin tüm işlerinin bittiğini, Eylül’de hizmete açılacağını söyledi…

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Ankara Yüksek Hızlı Tren Garı'nda çalışmaların tüm hızıyla sürdüğünü belirterek, "Tüm işler tamamlandı, son rötuşlar yapılıyor. Yeni garın eylül sonunda hizmete gireceğini öngörüyoruz." dedi.


Yap İşlet Devret modeliyle inşa edilen Ankara YHT Garı, ilk etapta günlük 20 bin, ilerleyen zamanda ise günlük 50 bin yolcuya hizmet verecek.


Ankara Yeni  Hızlı Tren Garı, sadece ulaşım amaçlı değil aynı zamanda gerek Ankaralılara gerekse yolculara; dükkanlar, iş ofisleri, sinema ve çok maksatlı salonlar, fast food dükkanları ve kafeleri ile hizmet verecek.

 

30 metre yüksekliğinde, 178 bin metrekare kapalı alan ve bodrum katlar dahil toplam 8 kattan oluşan Ankara hızlı tren garında, 3 adet peron ve 6 adet hızlı tren hattı yer alıyor.


Otel, ofis, alışveriş merkezi, restoranlar, kapalı ve acık otoparklar gibi yolcuların tüm ihtiyaçlarının karşılanabildiği donatılara sahip olan gar, en son teknoloji kullanarak engellilerin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde planlandı.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER