Anasayfa >

Ulaşım Projeleri >

Manisa Hızlı Tren Güzergahı Belli Oldu

Manisa Hızlı Tren Güzergahı Belli Oldu

18 Ağustos 2016 Perşembe, 11:13:43
Manisa Hızlı Tren Güzergahı Belli Oldu
Manisa yüksek hızlı tren güzergahı belli oldu. İşte Manisa hızlı tren güzergahı…

Manisa hızlı tren güzergahı açıklandı. AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ İzmir-Manisa-Ankara hattında yapım çalışmaları devam eden Manisa hızlı tren hattının güzergahının belirlendiğini söyledi.

Özdağ, "Yüksek hızlı tren hattı Manisa'da çevre yolunun kenarından geçecek. Otogarın olduğu yerde bir gar istasyonu olacak. Oradan İzmir'e intikal edecek. Aynı zamanda Menemen-Manisa, Manisa-Alaşehir banliyö hattı devam edecek” dedi.

Projede inşaat çalışmalarının hızla devam ettiğini belirten Özdağ, 2017 yılı sonuna kadar Ankara-Afyon hattı, 2019 yılı sonuna kadar da Afyon-Manisa-İzmir hattı tamamlanmış olacak diye konuştu.

Özdağ, "İzmir-Manisa-Ankara yüksek hızlı tren projesi devam ediyor. Ankara-Afyon hattının ihalesi yapılmıştı. Çalışmalar çok hızlı şekilde devam ediyor. Afyon-Uşak, Uşak-Manisa, Manisa-İzmir hattı da belirlendi. Bu güzergah üzerinden Manisa'dan geçecek olan yüksek hızlı tren hattı çevre yolunun kenarından geçecek. Otogarın olduğu yerde bir gar istasyonu olacak. Oradan İzmir'e intikal edecek. Aynı zamanda Menemen-Manisa, Manisa-Alaşehir banliyö hattı devam edecek” ifadesinde bulundu.


İzmir-Manisa-Ankara hattı ile 3 saatte Manisa'dan Ankara'ya ulaşacağız. 3,5 saatte de İzmir'den Ankara'ya ulaşmış diyen Özdağ, “Önce Ankara-Konya, Ankara-Eskişehir, Eskişehir-İstanbul Yüksek Hızlı tren hatları çalışmaya başlamıştı. Şimdi Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren hattı oluşuyor. İzmir-Manisa-Ankara ve İzmir-Manisa-İstanbul otobanı hamleleri de hızlı bir şekilde yapılmaya devam ediyor. Bu otoban çalışmalarının da 2017 sonuna kadar 2018'de ise tamamı tamamlanmış olacak. Bir yandan Sabuncubeli Tüneli, bir diğer yandan Çandarlı-Kuzey Ege Limanı, bir diğer yandan da ilçelerimizi birbirine bağlayan yollar bunların hepsini 2018 yılı sonuna kadar tamamlamış olacağız. Manisa kalkınmanın, tarımın, sanayinin, eğitimin, ulaşımın ve iletişimin merkezi olmaya devam edecek."
SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER