Anasayfa >

Ulaşım Projeleri >

Kapatılan Kabataş Vapur İskelesine Alternatif Yollar

Kapatılan Kabataş Vapur İskelesine Alternatif Yollar

11 Ağustos 2016 Perşembe, 17:52:12
Kapatılan Kabataş Vapur İskelesine Alternatif Yollar
Kabataş İskelesi bugün itibariyle kapatıldı. İskele 2 yıl deniz trafiğine kapalı kalacak. İşte Kabataş vapur iskelesine alternatif yolları…

Kabataş transfer merkezi çalışmaları kapsamında Kabataş vapur iskelesi bugün itibariyle deniz trafiğine kapatıldı. İskele 2 yıl boyunca hizmet vermeyecek. Çalışmalar çerçevesinde füniküler bir ay sonra kapanacak.

Kabataş Meydanı yaya ve araç geçişine kapatılacak. Yaklaşık 2 yıl sürecek çalışmalar kapsamında deniz ulaşımı da başka iskelelerden yapılacak.


Dolmabahçe- Fındıklı trafiği yeraltına alınacak. Otobüs ve tramvay ulaşımı Fındıklı'ya kadar olacak.


Kabataş'tan başlayan Beşiktaş, Mecidiyeköy, Kağıthane ve Alibeyköy üzerindenMahmutbey'e oradan da İkitelli, Bahçeşehir, Esenyurt'a kadar uzanacak metro hatlarıKabataş'ta entegre olacak. Mahmutbey metrosu Kabataş'tan Karaköy ve Unkapanı Köprüsü'ne kadar uzatılacak.


Proje ihalesi yapılan 18 kilometrelik Beykoz-Üsküdar Metrosu Üsküdar'da Marmaray ileKabataş'a entegre olacak. Proje ihalesi yapılan 18.4 kilometrelik Sarıyer-Beşiktaş Metrosu Kabataş'a uzanacak. Darüşşafaka-Yenikapı Hattı'nın Taksim-Kabataş Füniküleri ile Kabataş'a entegrasyonu da devam edecek.

İşte  Kabataş vapur iskelesine alternatif yollar;
ŞEHİR HATLARI: Kadıköy-Kabataş, Kabataş-Adalar ve uğramalı Boğaz seferleri Beşiktaşile Eminönü (Katip Çelebi) İskelesi'nden,
İDO: Kadıköy-Kabataş, Kabataş-Adalar seferleri Beşiktaş ve Yenikapı İskelesi'nden,
DENTUR: Kabataş-Üsküdar seferleri Karaköy İskelesi'nden,
BUDO: Kabataş-Bursa seferleri eski Karaköy İDO İskelesi'nden sağlanacak.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER