Anasayfa >

Ulaşım Projeleri >

Avrasya Tüneli Açılış Tarihi Belli Oldu

Avrasya Tüneli Açılış Tarihi Belli Oldu

11 Ağustos 2016 Perşembe, 14:11:51
Avrasya Tüneli Açılış Tarihi Belli Oldu
Deniz tabanının altından 2 yakayı ilk kez birbirine bağlayacak karayolu tüneli olan Avrasya Tüneli 20 Aralık’ta açılıyor….

Avrasya Tüneli projesinde geri sayım başladı. Avrasya Tüneli projesinde herhangi bir takvim değişikliğinin olmadığına dikkat çeken Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Avrasya Tüneli projesini 20 Aralık’ta işletmeye açacaklarını belirtti.


TARİHİ YARIMADANIN YÜKÜNÜ ALACAK
Avrasya Tüneli’nin tarihi yarımadanın yükünü alacağına dikkat çeken Bakan Arslan,
“Avrasya tünelinde takvim değişikliği yok. Sultanahmet ve civarı tarihi yarımadadaki en aza indirecek bir proje. Anadolu Yakası'ndan vatandaşlar Karacaahmet Mezarlığı'nın oradan girecek. Yakın zamanda otomobille karşıdan karşıya geçilecek hale geliyor. 20 Aralık'ta da işletmeye açacağız. Tarihi yarımadanın yükünü alacak” diye konuştu.


İSTANBUL’UN İKİ YAKASI İLK KEZ BİRARAYA GELİYOR
Deniz tabanının altından 2 yakayı ilk kez birbirine bağlayacak karayolu tüneli olma özelliği taşıyan Avrasya Tüneli projesi, İstanbul'da araç trafiğinin yoğun olduğu Kazlıçeşme-Göztepe hattında hizmet verecek.


14,6 kilometre uzunluğa sahip olan tünelin, 5,4 kilometrelik bölümü, 2 katlı olarak deniz tabanı altından geçecek.


AVRASYA TÜNELİ GEÇİŞ ÜCRETİ NE KADAR?
Sona yaklaşılan Avrasya Tüneli projesi 20 Aralık’ta hizmete açılacak. Peki Avrasya Tüneli geçiş ücretleri ne kadar olacak. En son yapılan açıklamaya göre Avrasya Tüneli'nden geçiş ücreti 5 dolar artı KDV şeklinde belirlendi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER